şükela:  tümü | bugün
  • başlatılan harekâtın aleyhinde haber, yazılı ve görsel yayın yapanlar hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurduğu açıklamadır.

yani (bkz: rte'nin herkesi akp'ye katılmaya davet etmesi) veya (bkz: millet ittifakının parçalanması çok önemli) gibi başlıklara yazmayın sakın.

edit: kaynak: https://twitter.com/…kce/status/1182248561938972672
  • harekat üzerinden siyasi propoganda yapanlar için de yasal işlem başlatılacak mı merak ettiğim açıklama.
  • çok yerinde bir açıklamadır. ben de dün akşamdan beri ekşisözlükte terör propogandası yapan en az 10-12 şerefsizi online ihbar kanalıyla terörle mücadele şubesine şikayet ettim. bu orospu çocuklarına hiçbir mecrada rahat nefes aldırmak yok. hepsi geberene kadar zindanlarda çürüyene kadar devam.

edit: ihbar mekanizmasını soran arkadaşlar oldu. şu linkten ekran görüntüleriyle beraber paylaşabilirsiniz:

https://onlineislemler.egm.gov.tr/…falar/ihbar.aspx
  • istanbul savcılığının, net olarak hukuka ters tehdit açıklamasıdır. savcılığın böyle böyle yaparsanız böyle yaparız açıklaması bir tek bana mı garip geliyor? hangi ülkede görülmüş böyle bir şey? gel şimdi bu zihniyetle birlik ol. ne yani; hakaret olmadan, sırf aleyhde haber yapıldı diye yasal işlem mi başlatılacak? hangi kanunda yazıyor bu?
  • harekatın aleyhinde haber yayınlamak ve yaymak suçmuş. şimdi mesela bir önceki operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da ösocular şehirleri yağmaladığında, bölgeden kaçanların arabalarını toplayıp antep'te, urfa'da satışa çıkardığında, silahsız birinin üzerine şarjör boşalttıklarında bunu haber yapanlar ve bu haberi yayanlar suçlu mu olacak?

laflara bak hele. böyle milli birlik ve beraberlik çok kolay. bu güruh her seferinde kendini aynalarla dolu bir odaya kapatıp, herkes bizim gibi düşünüyor, tüm türkiye tek birlik diye sayıklıyor. çocuk gibisiniz.

başkomutanınız açıkladı bu savaşın amacını, millet ittifakını bitirmek ve inşaat yapmak. ne sayıklıyorsunuz hala? dizilin arkasında, vurun kazmaya.
  • (bkz: cadı avı)
  • aklıma schindler's list filminden bir replik getirdi bu.

-düşünün! çünkü bu henüz yasaklanmadı...
  • ohal ilan edemeyen iktidarın manevrası. ya da iş o noktaya da gelir ilerde.
  • pkklıları üzmüştür.
  • artık ülkenin hiç bir kurumunun açıklaması benim için bir anlam ifade etmiyor.

kaynak tek yer olunca ileti önemini kaybediyor.