şükela:  tümü | bugün
 • hiçbir zaman kurulamayacak olandır.

  not: iüctfspor.
 • (bkz: istanbul üniversitesi (cerrahpaşa)) parantezli üniversite adı mı olur amk
 • an itibariyle kurulusu onaylanmis cok buyuk bi hatadir hicbir sey eskisi kadar iyi olmiyacak umarim farkli bir hukumet gelirse bir an once bu hatadan vazgecer
 • onca yapılan protestoyu, sunulan aklı başında makul gerekçeleri yok sayan siyasi bir karardır.
 • tıp fakültesi var diyolla. yeni bir okul olduğu için tercih etmek ne derece doğrudur muallak.
 • 24 hazirana kadar gg, sonrası türk halkına bağlı.eğer böyle saçmalıkları desteklemeye devam edecekse ki bu üniversite bölünmesi 16 yıllık saçmalıkların son zamanlarında yapılanlarından.

  şaşırmadık, böyle bir ihaneti zaten bekliyorduk, sadece ümit ediyorduk belki insaflı davranırlar, tarihe saygı duyarlar diye. olmadı.

  bugün mecliste bir kez daha gördük ki milletvekilleri; el kaldırıp indiren kukla gibi böyle değişik bir şeymiş. önergeleri dinlemeden halkı dinlemeden, birilerinin isteği üzerine artık araziye mi kadroya mı, gözleri kapalı kulakları tıkalı ak önerge ise kabul değillse kabul etmeme üzerine robotlaşmışlar.

  16 yıldır yaptıklarınız gibi tarih bunları yazacaktır.

  ileride lise sınavlarında; türkiye cumhuriyetinin karanlık devrinin sonuçları sorulduğunda bir madde de; ilk üniversitenin tepeden, siyasi sebeple parçalanması olacaktır.
 • arkadaş ne abarttınız,
  "aynı üniversiteye niye iki tıp fakültesi koymuşlar?" diyen yok.
  "bu yök kontenjanları artırıp duruyor, neyi nasıl öğrenecek bu çocuklar?" diyen yok.
  "siz bizi birbirimizden ayırarak, çapa'nın ve cerrahpaşa'nın arsalarını almak için giriştiğiniz, hastaneleri çürütme planında bir adım daha atıyorsunuz" diye haklı isyan eden yok.
  varsa yoksa "tarih" goygoyu.

  ya babamın ilk gireni olduğu fakültenin tarihi ne olabilir arkadaş?

  ayrıca kafanız basmıyor mu bilmiyorum, ama yeni kurulan üniversite zaten tarihini anlatırken istanbul üniversitesi'nden ayrıldığını yazacaktır, kuruluşunu da 1900bilmemkaç olarak gösterecektir.

  yoksa itü'nün de 1773'te istanbul teknik üniversitesi adıyla falan mı kurulduğunu zannediyorsunuz? kurumlar evrilir, gelişir, birleşir, parçalanır.. tarih bunları da kapsar.
 • cb. tarafından onaylanmış ve resmi gazetede yayınlamıştır.
  istanbul üniversitesi bölünerek, istanbul üniversitesi cerrahpaşa kurulacak. bu üniversite, istanbul üniversitesine bağlı cerrahpaşa tıp, florence nightingale hemşirelik, hasan ali yücel eğitim, orman, sağlık bilimleri, spor bilimleri, veteriner, mühendislik fakültelerinden oluşacak. ayrıca üniversitede, yeni oluşturulacak diş hekimliği, eczacılık, iktisat ve işletme fakülteleri de olacak.
  maksat iş olsun torba dolsun hesabı.
  adında cerrahpaşa var ya derler.
 • istanbul'daki üniversite sayısını * 52'ye çıkaracak yepisyeni, devlet büyüklerimizin bölerek çoğalttığı üniversitedir.

  iki yeni üniversite demek 2 yeni rektör demek. oh mis.
 • rektörlükçe yapılan resmi yazışmalarda adı istanbul üniversitesi-cerrahpaşa olarak geçen saçma üniversite.
  mevcut rektörü nuri aydın'dır.