• videoyu izlerken adamın yaşadığı hayatı, zorlukları iliklerime kadar hissettim. burun kıvırdığımız onca kavram kendisi için ne kadar da erişilmez.

ülkeden kaçıp gitmeyi düşündüğüm anlarda, sırf böyle insanların olduğunu bilmek 1 milim de olsa kaydırıyor beni şu ülkeye.
  • çok güzel motto olur bundan... yalnız videosu da baya eski; yeni moda oldu iyi de oldu...

ayrıca videoyu izlemeden evvel "hayvan gibi şiyapıyosunuz ya" gibisinden makara bir şey bekliyordum ama bey amca gayet de güzel konuşmuş, sempatik şivesi de bize kalmış... amcamız etini biliyor budunu biliyor, napayım oralarda diyor... sözleri resmen zamanın ötesinden gelip teee ebesinin nikahından gelip istanbul'u tıklım tıkış dolduranlara mesaj niteliğinde olmuş...

hakkaten de benena!
  • what can i do sometimes tipi mütebessim kabullenişle sonlanan monolog.
  • neşeli görünmekle beraber tarifsiz kederler içinde olduğu besbelli olan dayımızın istanbul türküsü'ne getirdiği taptaze bir yorum**.
  • derin sesler dublajıyla birlikte izleyince tüm akşamınızı şenlendiren bir kokteyle bürünen videodur.
    link verelim tam olsun
  • son zamanlarin beni en huzunlendiren en aklimdan gitmeyen seyi. demokrasi ozerklik baskanlik saray cok hojtur ema benane.
  • herkes bir şeyler demiş ancak sanırım konunun özü çarpıtılmış. dayı o şehirler hoştur ama bana ne değil bene na diyor. yani şehirler hoş ama bana hoş değil. (bkz: kürtçe)
  • iş hayatımı özetleyen, bayağı bayağı son dönem mottomun yaratıcısı amca repliği.

'her gün çalışma, her gün çalışıyor, bir gün çalışme ver, on gün yoh, nasıl idare edeyor, istanbul hojdur, istanbul sahibi var, öyle deyil mi?'

evet, ama benenah, benenah.
  • eli öpülesi amcadır.. ülkenin özeti gibidir de bir yandan.
    hani derler ya "kiminin hayali diğerinin hobisiymiş" diye..

üzücü..
  • (bkz: bene na)
hesabın var mı? giriş yap