*

şükela:  tümü | bugün
  • şu dayının istanbul ve diğer şehirler hakkında yaptığı muazzam yorumdur.
  • videoyu izlerken adamın yaşadığı hayatı, zorlukları iliklerime kadar hissettim. burun kıvırdığımız onca kavram kendisi için ne kadar da erişilmez. ülkeden kaçıp gitmeyi düşündüğüm anlarda böyle insanları hatırlayıp hayır diyorum kendime. işte bu insanlar için bir şeyler yapmak, faydalı olmak istiyorum şu lanet ülkede.
  • anneannem gibi konuşan amca. ulan anneannemi özledim be izlerken, ya sıtte.
    her gün çalışıyor her gün çalışıyor, bir gün çalışma, nasıl idare ediyor? antalya hoj da antalya sahıbı var.

resmen anneannem ya. fiil çekimlerini yirim dayı ver elini öpem.
  • çok güzel motto olur bundan... yalnız videosu da baya eski; yeni moda oldu iyi de oldu...

ayrıca videoyu izlemeden evvel "hayvan gibi şiyapıyosunuz ya" gibisinden makara bir şey bekliyordum ama bey amca gayet de güzel konuşmuş, sempatik şivesi de bize kalmış... amcamız etini biliyor budunu biliyor, napayım oralarda diyor... sözleri resmen zamanın ötesinden gelip teee ebesinin nikahından gelip istanbul'u tıklım tıkış dolduranlara mesaj niteliğinde olmuş...

hakkaten de benena!
  • istanbul'a göçün durması için önemli olan konuşma.
  • "rodriguez çog hojdır. ama benena... benena..."

https://twitter.com/ur_dreamer

http://i.hizliresim.com/rvkmm7.jpg
  • what can i do sometimes tipi mütebessim kabullenişle sonlanan monolog.
  • neden taşak malezemesi yapıldığını anlayamadığım amcalar. amk sizin sizi gidi sonradan görme çakma beyaz yakalı piçler. karısı erkeği hepiniz aynı iğrençliktesiniz.
  • tebessüm ettirse de üzmüş amcanın sözleri. bu videoda hayatının sonlarına doğru yol alan yaşlardaki bir amcanın sadece bir kez elde edebileceği şey olan yaşamının hiç bir zaman daha güzel bir yerde devam edemeyeceğini kabullenişini görüyoruz. sonlardaki gülümseme de bunu iliklerine kadar kabul etmişliğini gösteriyor. zengin bir iş adamı olsam bu amcayı bulup bir kaç gün saydığı şehirlerde tatil yaptırırdım. ulan ne çok şey var zengin olunca yapılacak. o yüzden zengin olamıyorum zaar.
  • neşeli görünmekle beraber tarifsiz kederler içinde olduğu besbelli olan dayımızın istanbul türküsü'ne getirdiği taptaze bir yorum**.