şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: müjde soğuk hava doğuya kayıyor)

bu zihniyettekiler için zor olmalı herhalde.
  • elzemdir.

(bkz: artık)
  • dünyada* 6.89 milyar insanın yaptığı şey. oluyor yani, yapılıyor sanki.*

(bkz: dünyayı kendi etrafında dönüyor sanmak)

edit: hesabı düzelttim, daha bile fazla çıktı.*
  • istanbul'a olan saygıyı yitirmemek, şehri bir yabancı coşkusu ile görebilmek, merak ile süzebilmek, ölümüne yaşamak için çaba sarfedip delirebilmek için gerekli olan bir şeydir. yoksa yaklaşık 16 milyon istanbullu gibi boğaz deyince trafik, yoldayım deyince eziyet, aktivite deyince anlık eylem değil saatler öncesinin kurgusu aklımıza gelir ki bunları akıllarına getirenler de şehirden bi sik anlamıyorlardır, çok afedersiz.

bir de dünyada istanbul dışında toplamda 2469500 şehir olduğunu hatırlatmakta yarar görmekteyim.
  • ayrımcılığın boyutunu cinsiyetler, dinler, ırklar, kültürler, sosyal ve medeni durumlardan taşırıp, şehirlere de bulaştıran düşünce yapısına dair fikir verebilecek bir ifadedir.
  • eğer aynı işi yapıp aynı ücreti alabileceğiniz bir mesleğiniz varsa hayatı kolaylaştıran bir hadisedir.
  • polonezköy'de oturamayıp, aylık gelirleri 5000 tl den az olanlar için düşünülebilecek eylem.

(bkz: farz olmak)
  • kendim için mümkün olamayacağını düşündüğüm eylem.
    tatile gittiğimde dahi özlerken, hele bir de başka yerde yaşamak düşüncesi içimi karartıyor.

ve son 18 senedir oturduğum yerin konumu da öyle bir yerdeki dünyanın merkezinde oturduğumu düşündürtüyor bana.
    sanırım evet, dünya benim etrafımda dönüyor.
    (bundan önceki 11,5 sene de 2 sokak ileride oturmuştum zaten)
  • bunun zor olduğunu iddia eden biri varsa mutlaka vizyonsuz cahildir, çünkü istanbul'dan başka şehir görmemiştir. görse istanbul'dan ayrılamamayı bırak, bu cehennemden siktir olup gitmek için gün sayar. tabi kafada istanbul'un alternatifi bursa olunca zor oluyor ayrılmak =)

ek not: yüksek ihtimalle akp'ye oy vermiştir.
  • hayattan lezzet alabilmek ve insan gibi davranabilmek için zaruridir.