şükela:  tümü | bugün soru sor
  • üst edit: bu kulübü birkaç ay önce kurmuş ve belli bir sayıya ulaşmıştık ancak bazı nedenlerle başlamadan sonlandırmak zorunda kaldık.
    şimdi tekrar açıyoruz.

detaylar için bana ya da josef k nereye maria puder oraya adlı arkadaşımıza ulaşabilirsiniz. gelişmeler aşağıdaki entrylerde mevcut.

güncel bilgiler için başlığı takip edebilirsiniz.

...

grup üyeleri olarak -muhtemelen iki haftada bir- belirlediğimiz bir kitabı okuyup, bir araya geleceğiz. katılımı çok yüksek tutmama niyetindeyiz, layığıyla konuşabilelim diye.

aslında amacımız okuma motivasyonunu artırmak.

ilk kitabımız (bkz: erich fromm) (bkz: özgürlükten kaçış)

eğer fularlılar esprilerini kaldırabilecek ve görerek artıracak bünyede iseniz, katılabilirsiniz.

edit: bu entry kendini tamamen revize etmiştir.
  • kulübümüz yeni kurulmuş olup, katılım için iyi insan olma şartı aranmaktadır. çay içen insan nasıl kötü olamazsa * bize göre de kitap okuyan insan kötü olamaz. kulübümüzün esas amacı türkiye'deki düşük olan kitap okuma oranını yükseltmektir. ateşe su taşıyan karınca misali bu oranı yükseltemesek de tarafımız belli olsun diye düşünüyoruz.

bu yazıda olduğu gibi hem ciddi hem de şakalı, komikli, sarkastik biriyseniz ve de en önemlisi hangi de/da ayrı hangi de/da bitişik yazılıyor biliyorsanız, biz sizi buluruz ama yine de yeşilimizi bir yakın bakalım.
  • (bkz: maksat sanat)
  • tazecik bir kulüp.
    okuduğum kitaplardan, izlediğim filmlerden öğrendiğim kendimce teyitli bir bilgim var. hafıza tüm bunları taşımaya uygun değil. unutuyor. unutturuyor. ama bir kitap bittiğinde onunla ilgili ikinci bir etkinlik daha olursa - bu kitap incelemesi yazmak olabilir, kitapla ilgili söyleşiye katılmak olabilir, kitabı bir okuma grubunda tartışmak olabilir- içindeki bilgiyi hatırlama süresi çok daha uzuyor.

bir de çok konuşuyorum galiba ben ya, bari kitaplardan konuşayım.
    ne güzel kulüp demiş miydim?
  • varım.
    kitap toplantılarına ve sair etkinliklere katılmak isterim.
  • birkaç ay önce oluşturduğumuz ancak belli nedenlerle başlamadan sonlandırmak durumunda kaldığımız ve şimdi tekrar açtığımız okuma kulübü.

kulüp toplantılarını istanbul’da yapacak ama elbette sizin için gelmek sorun değilse her yerden katılabilirsiniz.

yapmayı planladığımız şey şu; belli aralıklarla - bunu iki ya da üç hafta gibi öngörüyoruz - toplanıp önceden belirlemiş olduğumuz kitap hakkında konuşacağız.

edebiyat kulüpleri açısından deneyimli olduğumuz için süreç içinde gözlemlediğimiz bazı eksikler ve hatalar oldu. bunların yaşanmaması adına bu sefer belli kurallarla gideceğiz. katılmak isteyen arkadaşlarla bunları detaylı olarak konuşuruz.

okuyacağımız kitabı ilk duyuruya sadık kalarak erich fromm / özgürlükten kaçış olarak belirledik.

eğer ilgileniyorsanız ve toplantılara katılma konusunda istikrar gösterecekseniz biz sizinle tanışmaktan memnun oluruz.

tüm soru ve detaylar için bana ya da josef k nereye maria puder oraya ‘ya ulaşabilirsiniz.
  • yeniden heyecanlandıran kulübümüz.

sevgili carrie tane tane anlatmış. üstüne söyleyebileceğim; yeni kurallarımızla uzun ömürlü bir oluşum hedefliyoruz.

okumayı alışkanlık haline getirmek, okuduklarımızı karşılıklı fikir paylaşarak zihinlerimizde daha kalıcı kılmak, yeni insanlarla tanışmak gibi çok güzel şeylere vesile olacaktır eminim.

katılmak isteyen herkes mesaj yoluyla iletişime geçerse çok seviniriz.
  • kitap okumayı çok isteyip de istediği kadar okuyamayan bünyeler için itici bir güç olacağına inandığım, dahil olacağım hoş bir kulüp.
  • havalar da güzel, ben başkan olsam sırasıyla mahur beste-sahnenin dışındakiler-huzur okutur, sonra grubu tanpınar’ın istanbul’unu gezmeye çıkarırdım. dönüşte rumeli köftecisinde köfte, finalde güllüoğlu’nda baklava. geçenlerde twitter’da böyle bir şey görmüştüm. tanpınar’ın huzur’unda adı geçen yerler geziliyordu.

olmaz, uzun parkur, deniyorsa “teşvikiye yüz otuz beş”e gidilip kapıya çelenk bırakılabilir. taksim’de buluşulur, vali konağı caddesi’den teşvikiye’ye akılır. dönüşte de nusret.

aklımda güzel projeler var. yetki istiyorum.
  • ekşi sözlük istanbul edebiyat kulübü ilk etkinliğini heyecanla sunar:

20.yy’da psikoloji alanında çok önemli çalışmalar yapmış psikanalist, filozof, sosyolog ve yazar erich fromm’un ilk kitabı özgürlükten kaçış’ı tartışacak, kitaptan yola çıkarak sohbet edeceğiz. pazar gününü düşünce dünyasını zenginleştirerek geçirmek isteyenleri bekleriz.

tarih: 20 mayıs 2018
    saat: 14:00
    yer: kadıköy

katılmak isteyenler özel mesaj aracılığıyla bana ya da sevgili yazar carriebradshaw a ulaşabilirler.