şükela:  tümü | bugün
  • nişantaşı'nda sinema üzerine çeşitli eğitimler veren ve atölye çaışmaları düzenleyen bir akademi.
    nişantaşı'nda olmasına rağmen fiyatları makul görünüyor.
    özellikle sinefil bir psikologun yürüttüğü filmlerle psikoloji atölye çalışması oldukça ilgi çekici.
    bu da web sitesi: http://www.istanbulfilmakademi.com/
  • kısa iyidir ile birlikte kısa film senaryo yarışması düzenleyen film akademisi.

detaylar
    (bkz: #42227412)
  • 2014 güz dönemi senaryo atölyesini gülengül altıntaş vermekte olup ücreti 2400 tl'dir, 3 taksitte ödenebilir ve ancak kredi kartıyla ödeme kabul edilmemektedir. atölye kontenjanı da 15 kişi olup, son başvuru tarihi 19 eylül'dür. edindiğim bilgiler bu şekilde. ücreti ve ödeme şekli biraz aştı benim bütçemi ama ilgilenenlerin dikkatine.
  • iran'da sinema televizyon bölümünü bitirmek için dört uzun metraj çekmek gerekiyor. türkiye de bir tane bile çekmeden mezun oluyorsun. istanbul film akademi'de 20 kısa film çekip mezun oluyorsun. üstelik hem özel üniversitelerin hem de yurt dışındaki film okulların 10 da biri fiyatına.

tanım: sinema, televizyonculuk okulu
  • aynı adlı youtube kanalı da oldukça faydalı kurumdur:
    https://www.youtube.com/…l/uczmqyw-4nh_akcoggkn4dka
  • bünyesindeki eğitmenlerinden yeterince istifade edilirse sinema ve film çekme konusunda oldukça donanımlı bir bireye sahip olunabilecek akademidir.
  • bünyesinde emek verenlerin samimiyeti, inancı ve çalışkanlığı ile daha da iyi yerlere geleceğini beklediğim sinema okulu
  • youtube kanalları acayip eğlenceli. özellikle filmdir, dizidir bu tarz içerikler hakkında dost meclisindeymiş gibi konuştukları eğlenceli sohbetleri var.
  • olmaz öyle saçma şey dizisini hafif mazoist bir keyifle izlediğim okul. adı acayip yalnız.
    neden film "akademi" de "akademisi" değil? espri mi var?
  • -gerçekten muhteşem bir ekip. üstelik bilgi veren*kişi de sadece filmcilik(doğru tabir mi bilmiyorum) değil, daha pek çok konuya hakim. durum böyle olunca insan sürekli dinlemek istiyor.

-neredeyse hiç anlamadığım konuları konuşmalarına rağmen oturup 24 dk. boyunca izliyorum, hatta gelecek hafta neyi tartışacaklar diye de merakla bekliyorum.

-film çekmek, senaryo yazmak, ışıklar, kurgu vs. hakkında neredeyse yıkılmamış tabu bırakmadılar. size işin doğrusunu göstermiyorlar; size, işin doğrusunun sizin yaptığınız olduğunu gösteriyorlar.

yutup kanalı