şükela:  tümü | bugün
  • bu yıl 34.'sü 4-19 nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festival. türkiye'nin en köklü film festivallerinden biridir.
  • sadece festivalden festivale ortaya çıkan bir kitleye sahip organizasyon. bu insanlar acaba sadece yılın 1 ayı mı yaşıyorlar diye düşünmeden edemiyor insan.
  • iksv'nin büyük emek ve özveriyle hazırladığı sponsorların taçlandırdı film festivali açılışını cnn'den izliyorum da; ne kadar kendini beğenmiş, aslında hiçbir bok olmadığı halde havasından yanına yaklaşılmayan, gereksiz sanatçı bozuntusu varsa oraya toplanmış. her fırsatta ağzını gere gere seslendirdiğin sinema'yı taçlandırıyorlar ah benim somurtuk, mutsuz sanatçı müsvettem, elinden geldiğince destekliyor sponsorlar gişe filmleri dışında da işler izleyiciyle buluşsun diye benim ruhsuz, boş bakışlı sanatçı bozuntusu insancığım.

alkışlayın bari diyeceğim ama naftalinleriniz dökülür, aman diyim.
  • (bkz: #50524346)
  • artık sadece para kazanma amacıyla film gösterimleri yapan festival. eskiden 4 ve 8 arası hafta sonu hafta içi fiyatları değişirken şimdi 5 ve 12 lira olmuş. ayrıca akşam seansı için 17 lira diye bir şey gördüm ki gözlerime inanamadım. hani bu tür festivaller sinemaya ve seyirciye katkı amacıylaydı. ne oldu ne değişti?
  • filmin herşeyi olan shawn christensen'in "ben ölmeden önce" filmiyle aramız yeniden düzeldi festivalle. yürek sızlatan hikaye ile hayatı sorgulatıyor film
  • bu sene çok fena çuvalladı. filmler birbiri ardına festivalden çekiliyor. protestolardan büyük darbe alıyor festival, itibar kaybı büyük.
  • rağbet görmesine rağmen ilerleyemeyen festivaldir.

bu tempo belki organizatörlerinin işine geliyordur ama istanbul daha iyisini hak ediyor.