şükela:  tümü | bugün
 • her keseye gore eglenceyi icinde barındırır, mekanlar ve harcanan paralarla kırolasma oranının paralellik gosterir...
 • bir zamanlar kemancinin sonralari bronx falan gibi dandik barlarin simdilerdeyse clublarin hukum surdugu yasama bicimi. bu simdilerdeki clublarin muthisligi kafa karistiricilkta israr ederken mesela, voxla godet disco tuz biber olmaktadir. ornek; 27 kasim cumartesi gecesi voxta lydia lunch konseri varken her hafta godet discoda (((emre))) var. bunun disinda mushroom mekan olarak kucuk oldugu soylense de iddiali partilerin throw edildigi in bir mekan olarak ciddi katkida bulunuyor. indigo da sadece yeni oldugu icin olabilir ancak onur beyin setleriye costurdugu boynuzun* kulagi* gectigi yer oldu.
  isin ilginci hic beklenmeyen bir atakla karga her ayin son cumartesisi (((emre)))yi in*e sokarak kadikoyun de ortamlara ayak uydurmak icin caba sarfettiginin ve basarili bile oldugunun kaniti.
  kisacasi, her ne kadar eskiden clublara spor ayakkabiyla gidilirken simdi topuklu ayakkabi dresscodedan olsa da istanbul gece hayati tikirinda.
  gecce coma buradan tesekkur etmek istiyorum birey olaraktan.
 • barların içi sevgili grupları, kız arkadaşlarıyla içeri girebilmiş içinde sosyal bölüm okumuş erkek bulunduran gruplar, bodyguard ların arkadaş grupları, barların dışı 2 li ve daha fazla erkekten ( genelde mühendis ) oluşan gruplarla dolu hayattır. bar içindeki gruplar kesinlikle diğer gruplar ile iletişime girmezler. bar dışındaki gruplar da evlerine dönme eğilimdedirler.
  diğer yabancı ülke şehirlerinin aksine, istanbul gece hayatına kız bulma umuduyla gidilmez. gidiliyorsa zaten kızla gidiliyordur veya kız tavlanmak üzere davet edilmiştir.
  istisnalar kaideyi bozmaz.
 • dünyanın en kalabalık 5 şehri içinde olan istanbul'un bazı ufak istisnalar haricinde renksiz, tekdüze ve kuru kalabalık olan hayatıdır.
  ben bir yönünden tespit yaptım, geri kalan yönlerini artık siz düşünün: (bkz: #17254167)
 • bolca abaza, onlardan bıkmış kızlar ve yiyişen çiftlerden ibarettir.
 • rakilar buyuk alinir.
 • istiklal caddesi'nin sonundaki tunelin karsisinda basliyor (sanirim asmali mescid mi ne o bolgenin adi) sabaha kadar korkunc bir kalabalik oluyor. cuba denen bi mekanin hemen yanindaki bir evde kalmistim ordan biliyorum. gece 03:00 falandi evde su bitmis, kahve yapilaacak ben bi sekilde bulurum diye ciktim. hatta uzerimde amerikan bayrakli capri bir pijama vardi... o tunelin oralar gercekten cok canli. çin gibi bir kalabalik, bazi tipler zigzag cizerek kalabalikta yuruyor, herkes ama herkes iciyor ve sarhos. ben boyle bir kalabalik gormemistim cok sasirdim. zaten bir allahin kulu da benim kiligima bakmadi. ankara'da bestekar sokak denen yerin bir beden falan buyugu. o sokaklarin kalabaligi bitiyor, tunelin oraya cikiyorsunuz orda da ayri ayri kalabalik gruplar oluyor. o gece hayati sabah gunes dogana kadar devam eder gider...
 • son derece gereksiz bir hayattır. dün tek başıma dışarı çıktım. albümü çıkacak bir prodüktörle, erkek arkadaşından çekindiğini iddia edip kurtarmam için telefonumu isteyen vişne votkama musallat bankacı bir kadınla tanıştım. gecenin ortalarında prodüktör, sinan çetin ile çalışan lezbiyen olduğunu sandığım bir kız ve arkadaşlarını bekleyen bir adamla james hetfield'ın tır şoförü olmak isteyip istemeyeceği üzerine konuşmalar yaptık. tam 15 dakika boyunca kimsenin ayırmadığı 6 kişilik bir kavga izledim. kavga eden kızlardan biri elinde kırık cam şişesiyle hızını alamayıp bulunduğumuz barın balkonuna girip olayla alakasız bir adamı devirdi. garsonlara ayak parmaklarını yalattığını anlatan bir taksiciyle sabaha karşı eve döndüm.
 • (bkz: #20815202)
 • bir kaç mekan dışında olmayan gece hayatıdır. insanların bir yerde oturup bira içmesine gece hayatı denmez. taksimde 3-4 mekan dışında eğlence hayatı yok gibidir. eğlence hayatından kasıt, kalabalık ortamda, sikko bir mekanda, sikko bir hizmet alarak içki içmekse amenna. cadde de millet havelkada, benzinde oturup 'eğleniyor', taksimde nevizdede asmalımescitte oturup 'eğleniyor', ortaköyde serdar ortaç şarkıları eşliğinde ritim tutup 'eğleniyor'. bu kadar büyük bir şehrin gece hayatının bu kadar renksiz, tekdüze olması ilginç.