şükela:  tümü | bugün
 • ezginin gunlugu'nun gelecek albumu. bekliyoruz.
 • eylem atmaca'nın sesini özleyenler için sıcak bir yaz günü soğuk bir su gibi gelmiş albüm haberidir.
 • https://www.ttnetmuzik.com.tr/sa/383188

  yurdal tokcan ve göksel baktagir harika bir tat katmış albüme. yine uzun süre dinleyeceğimiz bir albüm olmuş. iyi ki varlar...

  (bkz: ezginin günlüğü)
 • ah eski bir dost çıkıp gelmiş gibi... bu grubun özü nadir göktürk'müş. kim giderse gitsin işte bu yüzden kıymetinden eksilmezmiş. bunu anlamamıza vesile olan albüm.

  nadir göktürk zaten rahle-i tedrisinden geçtiği musikiyi incelikle, ustalıkla işlemiş. albümün açılış şarkısı insan sever bir kere siyah beyaz yeşilçam filmlerini anımsatıyor. gözümün önünden ayhan ışıklar falan geldi geçti, o derece. ikinci şarkı* üzerimize çöken melonkoliyi silkeliyor. orta ritm, tipik ezginin günlüğü şarkısı. çağrı çetinsel'in tınısı hüsnü arkan'ı anımsatıyor. fakat onunki kadar dramatik, onunki kadar vurgulu değil. yine de erkek vokalde devamlılık yakalanmış gibi. üçüncü şarkı, nadir göktürk'ün favori şairlerinden ahmet arif'in diyarbekir'i. bilemiyorum, sanki beste biraz fazla yavaş, sözler müzikten daha tutkulu. üçüncü şarkı ahmet erhan'ın meşhur oğlum adlı şiiri. bu olmamış. selda bağcan yıllar önce gürül gürül söylememiş olsa belki buna razı olurduk. bağcan'ın yorumundan sonra pek yavan kalmış. hikayemiz'le ezginin günlüğü standartlarına dönüyoruz. arkasından yine ahmet erhan şiiri* geliyor. bu sefer olmuş. beste şiiri sorunsuz taşıyor. eylem atmaca mis gibi okuyor. albüm bir hüzün bir sevinç mottosuyla kaydedilmiş sanki. dokuz sekiz devam ediyoruz*. istavrit albümüne "ille de roman olsun" diye şarkı sıkıştırmışlıkları var. sarhoş bir anlarına denk geldi sanıyordum, ama besbelli adamlar roman havası seviyor, yapacak bir şey yok. kendi adıma bir kez dinledim ikinci kez dinlemem. vakt-i kerahat orta ritm bir şarkı. sıradan insanlar, basit hayatlar ancak bu kadar güzel hikaye edilir. seviyorum bu "orhan veli" tavrını. albümün isim şarkısı pek naif. bence bu grubun alamet-i farikası istanbulluluk. şarkılarının çoğunda mekan istanbul. acemi aşık, albümde en sevdiklerimden. fakat bu şarkıda artık sorasım geliyor "eylem atmaca niye sesinle oynuyorsun?" şeytan tüyü yine aşktan şaşkın olmuş bir insan hikayesi. önceki şarkıda kadın versiyonunu dinlemiştik, şimdi erkek. aşkın rüyası tam kararında bir şarkı. sarsmıyor, dokunup geçiyor. kapanış şarkısı sabah olmuş; bu kadar basit sözler, insanı nasıl sarıp sarmalıyor? bu da ezginin günlüğü'nün kerameti.

  sonuç olarak, eli yüzü düzgün bir albüm. ezginin günlüğü çok şükür yazılmaya devam ediliyor. kalemlerine nefeslerine sağlık. seveni alsın. sevildiklerini bilsinler. hakkediyorlar.
 • 2015 yılı itibari ile ezginin günlüğü'nün çıkardığı son albüm. ezginin günlüğü'nü severdim zaten ama bu albümü önceki albümlerden bile çok sevdim diyebilirim.
 • kız dediğin istanbul gibi olmalı, fethi zor fatihi tek diye bir laf mı vardı