• aralık ayında excimer laser operasyonu geçirdiğim ve gözlerinizi kolay kolay teslim etmemeniz gereken hastane.

ben tavsiye üzerine gittim başta iyiydi, sorunsuz bir ameliyat oldu ama ertesi gün ilk kontrole gittiğimde 0.25 kaldığını söyleyen doktor, 1 hafta sonraki muayenede şu numaranızı ölçen cihazda belli bariz bir bulanıklık hissettiğim halde, sıfırlanmış gözlerin dedi. bu arada önce ölçüm yapan arkadaşa sorduğumda o da söyleyemeyiz doktor bilgi verebilir demişti.

ve tabi ki herhalde bir hasta için en önemli şey olan, doktora güveni kaybetmiş olarak döndüm geldim. sonra her şeyden soğudum, şimdi sağ gözümde kuruluk ve sabahları acayip bir bulanıklık yaşıyorum ve güven telkin etmeyen bu hastane ile doktor turgay çetini kimseye tavsiye etmiyorum.
  • yaklaşık iki aydır bitmek biomeyen köz kapağı şişmesi ve arpacık işgalini kökünden sökmeme yardımcı olmuş hastanedir.

düny göz yerine daha tercih edilesidir.
  • basit bir göz sorununuz varsa sizi 1. ve 2. oda arası mekik dokutturan hasta dinlenme odası olmayan bir kuruluş. fiyat uygunluğu nedeniyle tercih edilebilir. doktorlarına bir şey diyemem ilk muayenede hanımefendi bi doktor ilgilendi güleryüzlü dinleyen biriydi sevdik. muayene ücreti 90 tiel.
  • sabahları çapaklı ve kuru gözlerle uyanmam sebebiyle giriştiğim göz hastaneleri taramasında hakkında rastladığım aşağıdaki yorumla bende ziyadesiyle ciddiyetsiz bir kurum imajı oluşturmuş hastane.

görsel

arkadaşına uygulanan tedavi için yorum yapan birine inceledik size yaptığımız ameliyat başarılıymış diye dönen bir kurum...
  • istanbul haznedar'daki göz hastanesi işini iyi yapan insanlardan oluşan oldukça memnun kaldıgım hastanedir.
  • muayene ücreti 150 tl olan, çalışanlari kibar göz hastanesi. inşallah tetkikleri doğru çıkar.
  • ortamından, çalışanlarından, en önemlisi de geçirdiğim lasik operasyonu neticesinden memnun kaldığım göz hastanesi.
  • sıra kavramı konusunda çok hassasım.

6-7 yıldır bu hastaneye gidiyorum rutin kontrollerim için. doktorum hep aynı. memnunum da. zaten olmasam ne işim var orada.
    bu haftasonu da yine kontrole gittim. aman yarabbi! nolmuşsa halk pazarı haline dönmüş. ücret ödemek için belli bir sıra yok. sonradan tanışacağım hastane müdürü nüfus cüzdanlarımızı alarak kendince sıraya koydu hastaları. numaratör niye alınmıyor koskoca hastaneye? neyse, buraya kadar iyiydi. hakkım yenmeden ücretimi ödedik.

ön ölçüm için sıraya girdik. bize söylenen odanın kapısının önünde oturuyoruz. içeride hasta var. ücret ödeme sırasında önümde bulunan aile de bizimle birlikte bekliyor. yine normal. o sırada hastane çalışanlarından bir kadın, yanında bir bayanla ön ölçüm odasına giriyor ve duymadığım ama birazdan neler olacağını anladığım konuşmayı yapıyor. ölçüm yapan kızın sadece "tamam" dediğini anlıyorum.

eşime "bak görürsün bu kızı şimdi alacaklar içeri, ben de çıngarı koparcam" diyorum. kafa sallıyor, aptal olmadığımız için anlıyoruz ne olacağını. bu sırada kız gözlerini bizden ayırmıyor. çünkü o da yaptığının farkında.

ve evet, içerideki hasta çıkıyor, ölçüm yapan görevli kız geliyor, elinde iki kağıt var, yalandan bakıyor ve o kızın ismini okuyor. işte o an ben patlıyorum. hakkımızın yendiğini, 10 dakikadan beri beklediğimizi söylüyorum. o salak görevli kızın bana cevabı : "ne yapabilirim, elimde iki tane kağıt var". biraz daha bastırınca bu sefer "randevusuna geç kalmış" diyor. susmuyorum, o kadar sinirleniyorum ki. benim 10:20 de olan randevumun üstünden 25 dakika geçmiş neredeyse. o sırada başka bir görevli kız "hasta haklarına başvurmamı" söylüyor. hemen gidiyorum. konuştuğum kişi hastane müdürüymüş. iki görevlinin de isimlerini veriyorum. yaptıkları büyük terbiyesizlik. müdür, ilgileneceğini söylüyor. artık ne yapar bilemiyorum ama cidden hadlerini bildirmesini istiyorum.

muayene oluyorum. içeri girerken bizden önce almaya çalıştıkları kız hala bekliyordu. biz çıktıktan sonra da beklemeye devam ediyordu. saçına dalmamak için zor tuttum kendimi. fazla çirkefçe, fazla sokak kadını tarzı ama bu gibi durumlarda fazlasıyla sinirleniyorum. terbiyesizler.
  • istanbul bahçelievler'de bulunan bir göz hastanesi. işini iyi yapan, güleryüzlü bir ekibi var. sgk' lılara da hizmet vermekte.
  • 70 lira muayene parasi aldığı halde dalga geçer gibi yapıcak hic birsey yok bunun acısı dayanılmaz olur biliyorum ama mecbur çekiceksin 24 saate düzelir diyip, 2-3 damlası bile kalıcı hasar veren, tedavi özelliği olmayan, gözü uyuşturduğu için sadece yarım saat acıyı hissetmeyi engelleyen, satışı falan yasak olan alkalin damlayı hiç birsey sormadan, açıklamadan gözüme damlatan tekrar çok acırsa damlatmam için elime tutuşturan garip vurdumduymaz doktorlara sahip hastane. ki bunların sözde tedavisinden şüphelenmeyip ikinci hastaneye gitmeseydim belki de gece defalarca kez o damlayı kullanacaktım çünkü ortalama yarım saat sonra etkisi geciyordu. yorumlamaya bile gerek yok aslında koca bir sıfır. bunun yerine medical parktaki göz bölümü tercih edilebilir en azından sorunun ne olduğunu açıklayıp düzgün bi müdahale yapıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap