• yanında pist olan avm'ye verilen ödüldür.
  • gerçekten inanılmaz bir covid önlemi var. elimi kolumu sallayarak uçaktan indim, ön kapıdan çıkıp taksiye bindim. tek önlem şu; bir kağıt dolduruyorsun o kadar.

zaten kaynaklara tıklandığında covid ile ilgili bir ödül falan yazmıyor. 5 yıldızlı hava limanı deniyor o kadar.
  • bir vatandaş olarak çok da sikimdeydi dedirten durum.

zira bana, başka bir vatandaşa bu yıldızın getirisi yok.
    saçma bir şekilde avrupa'daki bazı mimari objeler ile büyüklük kıyasına girilmesi olayı.

yok en büyük havaalanı, en uzun köprüsü, en yüksek kulesi...

vatandaşa faydası yok.
  • yolcu garantili havalimanının yıldız takıntısı.
  • istanbullu'ların ulaşamadığı ebesinin örekesindeki havalimanına verilmiş ödüldür.
  • bu gelişmeyi boklamak için bir şeyler düşünüyorum. bir ara editlerim.

tanım: yabancı bir kuruluşun yaptığı bir değerlendirme. kim bilir neler var arkasında?
  • "uçuşlara kapalı iken" şeklinde olması muhtemeldir. yolcu yok faaliyet yok bomboş böyle kocaman alan. 11 er kişilikten kur 4 takım japon kale maç yap..
  • geçen hafta sınav nedeniyle yurtdışı seyahati etmem gerekti. söve söve anadolu yakasından oraya kadar saatlerce yol gittim.

dükkanların ve duty free alanlarının bir çoğu kapalıydı. uçak içerisinde maskemi çıkartıp birşey yemek istemediğimden havaalanında çabuk bir kahvaltı yapma gereği duydum. ancak yiyecek standlarının önündeki masa sandalyeler oldukça azaltılmıştı. görevli bana üst katta yemek alanı olduğunu orada yiyebileceğimi söyledi. üst kata çıktığımda her masada 2 sandalye ve masaların birbirine uzaklıkları 2m civarındaydı. ben oturmadan dezenfektan hazırlıklarına başlarken başka bir masada oturanlar kalkıyordu, hemen bir temizlik görevlisi kalkan insanların arkasından masa ve sandalyeleri anında gelip dezenfekte etti. aynı şekilde bende toparlandığımda hemen temizlik görevlisi kalkmış olduğum masaya yöneldi. havaalanı içerisinde maske ve eldiven gibi ürünleri atmak için ayrı çöp kovaları vardı. neredeyse her 10m'de bir el dezenfektan bölümü vardı.

uçağa binerken görevliler düzgün bir şekilde belge kontrolü ve ateş ölçümü yaptılar, sosyal mesafeye göre uçağa alındı. uçaktaki yoğunluğa göre koridora geçen insan sayısı durduruldu.

dönüşte frankfurt havaalanından gelişim ise faciaydı, bir mcdonald's birde bir kafe dışında açık yer yoktu. almış olduğum yiyecekleri yemek için masa ve sandalye sadece uçağa biniş kapısının oralarda vardı. ancak bu masa sandalyeler; bekleyen yolcularca uyumak için kullanıldığından iki büklüm halde bekleme salonunda (boarding için sıraya giren kalabalık arasında en yoğun halde) maskeyi açarak yemek gerekti. frankfurt havalimanı'nda maske atacak özel yeri geçtim çöp bile bulunmuyordu, el dezenfektanlarının çoğu (bir tek tuvalet civarında bulunuyor) çoğu bitikti.

uçağa geçiş tam bir kaostu, neredeyse insanlar birbirini ezercesine atladılar, ateş ölçümünü uçak içerisinde pegasus'un kabin görevlisi yapıyordu.

aynı şekilde sabiha gökçen havalimanı'ndan da birkaç defa uçtum, hemen hemen istanbul havalimanı ile aynı önlemler vardı. hatta tuvaletlerde bir görevli sürekli tuvalet kabininden çıkan insanların arkasından dezenfekte yapıyordu.

hem saw hemde ist "covid önlemleri nedeniyle" ödül aldıysa normaldir.

edit: bu yazı övme maksatlı değil sadece kendi gözlemlerime göre yazılmıştır. sabah 08:30'taki uçuşum için 02:00'de kalkıp söve söve gittiğimi en başa yazdım. orada çalışan insanların emekleri için teşekkürler.
  • bok gibi yeri olan metrosu vs olmayan , bombok bir havalimanı. isterse oskar alsın hiç farketmez.
39 entry daha
hesabın var mı? giriş yap