şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1371 entry daha
 • bundan dört ay kadar önce bittiği ve açıldığı söylenen bir havalimanı.

  "18 şubat pazartesi günü ingiltere sivil havacılık otoritesinin havalimanımızda gerçekleştireceği inceleme ziyareti sebebiyle sabah 08:00-13:00 aralığında terminal içerisinde inşaa çalışmaların yapılmamalıdır. bu anlamda tüm paydaş ve alt taşeronların bilgilendirilmesi , özellikle bosphorus bölgesinde devam eden inşai çalışmalar nedeniyle bulunan yasaklı malzemelerin kilit altında bulundurulması , yolcuların ulaşabileceği mahallerin kontrol edilerek varsa yasaklı malzemelerin kaldırılması konusunda tüm birimlerimizin tedbirli davranması gerekmektedir."

  https://www.airporthaber.com/…ingiltere-alarmi.html
 • airbus a380 tüm yenilikçiliğine ve eşsizliğine rağmen neden üretimden kaldırıldı? çünkü havayolları artık devasa uçaklarla hub üzerinden değil de daha küçük uçaklarla doğrudan uçuş yapmak istiyor ve yeni çıkan boeing 787, boeing 737 max, airbus a350xwb ve airbus a320 neo uçak modelleri hem uzun menzilli hem ekonomik olduklarından bunu mümkün kılıyor ve bu uçaklar peynir ekmek gibi sattığı için önümüzdeki 10-20-30 sene bu uçaklar ile doğrudan uçuşlar yapılacak.

  istanbul havalimanı ne olacaktı? hub.

  acaba diyorum, bu havalimanı siyasi bir gösteri için yapılmış dünyanın en fena göte giren altyapı projesi olabilir mi? yani kredi bulmada zorluğun üstüne devletin yolcu garantileri, garantiye rağmen bu işi yapan firmaların projeden çekilmek için uğraşması falan?

  ya olm hakikaten de gerek var mıydı bu havalimanını yapmaya? istanbulun ihtiyacını karşılayacak ufak bir şey yapıp ahaber'e dünyanın en büyü dedirtsek daha ucuza gelmez miydi ya?
 • hub olması için devasa uçakları kullanmaya gerek yok. istanbul gibi bir şehrin ülkenin hub noktası olmaktan başka çaresi yok, dahası bölgede de kolayca hub noktası olabileceği uzakta çok sayıda noktaya.

  bence de gereksiz ve aceleye gelmiş bir projedir ancak bu saatten sonra elimize almaktansa tamamlanıp kullanılması daha hayırlı herkes için. iş o ki doğaya yenik düşmesin.
 • aklı olan buraya taşınma işini aceleye getirmez nasıl olsa verilen sözü yediniz bi kere. bütün gerekli birimler adam gibi tamamlandıktan sonra geçilir kimsenin başı ağrımaz aksi taktirde büyük operasyonel sıkıntılar yaşanır ve ciddi mağduriyetler ortaya çıkar. haa mevcut atatürk havalimanının arazisi için birilerine dönülmez sözler verilmişse orasını bilemem.