şükela:  tümü | bugün soru sor
1293 entry daha
 • bugün edindiğim tecrübe sonucu, bu havalimanına özel bir durum yüzünden işsiz kalıyorum.

  şöyle ki, istanbul havalimanına ait giriş kartları yönergesine diğer havalimanlarındaki yönerge maddelerine ek olarak 6. kısımda "terör örgütlerine veya milli güvenlik kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna
  dair karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle kamu görevinden ihraç edilmiş kişilere giriş kartı (daimi-geçici-yenileme) tanzim edilmez/geçici giriş izni verilmez. " ibaresi eklenmek suretiyle,

  15 temmuz ve sonrasında, bir örnek hazırlanan iddianameler sebebiyle kamudan ihraç edilenler, temizlik için dahi burada çalışamayacak.
  diğer tüm havalimanlarına, çeşitli suçlarla ilgili mahkemesi olan, hagb, aynı içerikli khk ile kamudan ihraç edilen kişiler, komisyon kararına bağlı olarak girebilecekken, burada bu imkanınız maalesef yok arkadaşlar.

  14 kasım'da yürürlüğe girmiş yönerge sebebiyle, öncesinde yapılan tüm sorgular beyhude hale geldiğinden, benim gibi bir grup insan maalesef iş akitlerini sonlandırmak zorunda kalacak.

  ceza davalarından beraat etmiş olanlar ise idare mahkemesi yoluyla kendilerine giriş çıkış kartı hakkının verilmesini talep edebilecekler.

  kaynak
8 entry daha