2854 entry daha
  • içinden uçak kalkan otoban kenarı avmsi.
  • mimari olarak çok kötü olmamasına karşın uçağın taksi süresi, uçakların iniş sürecinde yaşadığı zorluk ve ulaşım zorluğu nedeniyle şu anlık biraz sıkıntılı bir havalimanı.
  • ismi çok yanlış konulmuştur önemli bir insanın ismine verseler daha iyi olurdu
  • 11 haziran akşamı indiğim liman.
    pist sonu freninden körük başına geçen süre 15 dakika civarıydı, evet uzundu ama abartıldığı kadar da değildi açıkçası.
    fakat içerisi tamamen abartıldığı kadar var, yürü yürü asla bir yere ulaşamıyorsunuz, millet deli gibi sağı solu, tavanları çekiyor, "acaba ben mi anlamıyorum, bende mi sorun var" diye düşündüm açıkçası.
    çok uzun süre yürüyüp pasaport kontrolüne, çok uzun yürüyüp bagaja, çok uzun yürüyüp, milletin "çıkış nerede" soruları arasında çıkışa, oradan da inanılmaz çok yürüyüp havaist e ulaşıyorsunuz.

uçak 23.40 civarı indi, bagaj alımı, duty free, havaist - ki 1 demesine rağmen otobüs ortada yoktu, dakikalarca sıra halinde beklenmesine rağmen otobüs 20 dakika geç geldiği anda arkadakiler öne koştu, bir kaos oluştu- kadıköy'e ulaşım derken uçak inişinden kadıköy'deki evime ulaşmam 2 saatin üzerinde sürdü.

zorunda olursam kullanırım, ama onun dışında seçeceğim bir havalimanı olmayacağını gösterdi kendisi.
  • gelişi değil de gidişini beğendim ben.
    yurt dışı gelişte yanaştığımız kapıdan mıdır nedir, yürüme süresi çok uzundu.

bunun dışında gidişteki düzenliliği beğendim. daha derli toplu bir kullanım alanı var. misal çıkış pullarının kontrol noktasının yakınında satılması gibi "incelikler"i düşünebilmişler sonunda (atatürk'te farklı bir yerdeydi.)

uzak mı, evet, çok uzak.
    mecbur kaldık, gittik. çünkü sabiha'dan uçuş yok.
    türkiye içi uçanlara bir şey demiyorum ama ben uçmam.

ek olarak louis vuitton mağazası duty free'deki en "havalı" mağaza. vitrin tasarımı yıkılıyor, içerisi de oldukça güzel (asıl söylemek istediğim buydu, teşekkürler.)
  • bu havalimanin yapılmasına hiç gerek yok .zaten sabiha gökçen ve atatürk havalimanı istanbul'a yetiyordu şimdi bunlar kalktı atatürk havalimanı yerine istanbul havalimanı yaptı.sebep tabiki de rant.bugun atatürk havalimanin bulunduğu yerler çok değerli ve hükümet buraları değerlendirmek istiyor.
    türkiye'nin asıl ihtiyacı havalimanı veya yol değil işsizlik,tarım,sanayi,istihdam ve ekonomidir.bizim bu tip gereksiz işlerle ugrasacagimiza ekonomimizi dış poitikamizi düzeltmemiz gerekiyor.
  • an itibariyle birçok ekranda kapı numaraları görünmüyor. ana ekrana gittiğinizde ise birçok uçuş için boarding başladığını görüyorsunuz. geçmiş olsun uçaklar kaçtı.
  • ankara istanbul seferinde piste teker koyduktan (uçuş 45 dk sürdü) 26 dk sonra terminale yanaşıp durduk. kapının açılması üç beş dakika daha aldı.
    aynı süreleri frankfurt ve denver havaalanları ile karşılaştıracağım pek yakında.
    ancak 45 dklık uçuştan sonra 26 dk daha motorların çalışması, hava üfleyerek jeti karada götürmek de gayet masraflı olsa gerek. yine de başka havalanları ile karşılaştırma yapmadan konuşmamak lazım.
  • 2000'lerin başında yapılmış havalimanı terminallerinin sıradan bir benzeri, o kadar sıradan duruyor ki bir kaç seneye demode olacak gibi. halbuki günümüzde havalimanı terminalleri çok daha farklı yapılmaya başlandı. çok farklı öncelikler gözetiliyor artık.
  • hakkında atan tutan ahkam kesen aklı evvellerin engin vizyonlarından bir kuple: temsili değil
2200 entry daha
hesabın var mı? giriş yap