şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
4262 entry daha
 • inşa edilmesi için gereken çed raporundaki hakim rüzgar bilgilerinin yüksek çoğunluğu bölge ile yakın ilişkisi bulunmayan bakırköy çorlu bölgesinin istasyonlarından alınmıştır. iga'nın verileri ile devletin elindeki veriler birbirini tutmamaktadır. buna rağmen "bize bişi olmaz devamke" mantığı ile tam olarak bilimsel verilere dayanmadan milyar dolarlık pistlerin inşası yapılmıştır.

  thy pilotlarından bazıları pistlerin hakim rüzgara göre inşa edilmediği, hakim rüzgarın kuzey doğu yönünde estiği ancak pisle hakim rüzgar arasında 25 derecelik bir fark bulunduğunu belirtmektedir. havacılık otoriteleri, hakim rüzgara göre planlansa idi yaklaşık %95 olacak pist verimliğinin şu anda %86 civarında olduğunu belirtmekteler.

  kısacası henüz bir sorun yaşanmaması ileride yaşanmayacağı anlamına gelmemektedir. bir yanlış hesapla birleşmiş iyice güçlenmiş crosswind'e bakar. her zaman oradan geçen bir kuş sürüsünün yine bölgeden geçmesine bakar.

  ayrıca hazinedeki kara deliktir. sadece 5li çeteye ve dolayısı ile akp'lilere rant sağlamak için yaptırılmıştır. dolar bazında yolcu garantisi vb. kur artışı, kira ertelemesi, erken kapatılan atatürk havalimanının işletmesinin ödemesi vs. derken astarı pahalıya gelmiştir.

  bu projeyi övenler ekseriyetle akp'lidir ve ülkenin kaynaklarının yanlış harcanmasını, paraların sadece 5'li çeteye verilmesini, 128 milyar doların buharlaşmasını onaylayan insanlardır. çoğunun derdi ülke falan değil ceplerindeki para ve akp ile olan rant ilişkileridir.

  bu projeyi eleştirenler havalimanını değil, havalimanının yapıldığı yeri ve öz kaynaklarla yapılabilecek olmasına rağmen 5'li çeteye ihale edilmesini, fahiş yolcu garantilerini vb. eleştiriyorlar.

  hain var ise kim olduğu belli. herkesin malumu. ülkenin kaynakları peşkeş çekilirken muhalif insanları hainlikle suçlayanlardır gerçek hainler.

  kökünüze kibrit suyu. ülkeyi soyup soğana çevirdiniz.
 • tmm ajans trolü anladık havalanı gereksizmiş rüzgar felan. ama bu arada geç kalmışsın saat 00.01 de girmen gerekiyor bu tür girdileri.
7 entry daha