şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
  • adını bile (ağızlarından düşürmedikleri milli iradenin onayladığı bir şey olarak) koyamadıkları istanbul'un en boş yatırımı.

ormanı yok.
    ulaşımı yok.
    hesaplanmış skoru yok.
    başlayan çok ortaklı müteahitinin geriye kalan tek işbirliği yok.
    tam olarak hesaplanmış basit bir harekat planı yok.
    2070 yılında bile rant devamı yok.
    rantının ehvamı yok.

neyi var.

her zaman ki gibi yarrak.

buraya 3 km mesafede 3 fabrikası olan bir iş adamını iyi tanırım.

günde şu kadar insan günde 3 dolar bıraksa şu kadar para bırakır diye kendi toprağındaki ranta salyalarını bırakıyordu 2 sene evvel.

geçen sonbahar 50 milyon liralık bir battı değişmiştir fikri.

belli çevrelere rant dışında bu aptal maceranın memlekete kazancı

açık konuşuyorum
    hiç yok.
  • ben de merak ediyorum

not:eskişehir'deyim,ona göre tarif verin

(bkz: format nasıl sikilir)
  • en kolay ulasimin ucak ile oldugunu düsündügüm havalimani.

edit: imla
  • taksim, besiktas veya mecidiyekoy'den en hizli ulasim su sekilde:

taksim'den kalkan otobuslerle sabiha gokcen'e geciyorsunuz.
    sabiha gokcen'den herhangi bir ucusla ankara'ya ucuyorsunuz.
    ankara esenboga'dan istanbul havalimani'na gelen bir ucakla geri donuyorsunuz.

olabilecek en hizli yol bu sekilde.
  • bu havalimanına ulaşım tam bir işkence.
  • ulaşımı astral seyahat iledir. şaka tabii henüz metro hattı açılmadığı için havaş ya da havaist seferleri en sağlıklı seçenek olabilir.
  • thy 5 kat mil kampanyası zamanı bir kaç sefer iç/dış hat deneyip elektrik alamadığım havalimanı. hiç dışarı çıkmadığım için şehirden ulaşımına bir şey diyemem ama inşallah iç hat tarafındaki pistler bitmiştir. yoksa iç hat uçacaklar atatürk'ten bile uzun sürecek kalkış/iniş seramonilerine hazır olsun. hoş tam kapasite haliyle bile yanyana pistleri aynı anda hepsinin kullanımına izin vermeyecektir. haliyle beklemek buranın ilk günden başlayarak değişmez standardı olacaktır. içinin büyüklüğüne de değinmeye gerek yok. kaybolanlar ve yol göstericiler mecburiyetten varolmaya devam edecek. keşke içine hafif raylı vs koysalarmış. gereksiz uzun mesafeler var. 1-2 seneye milleti kabin bagajından soğutabilir. hele dış-iç veya iç-dış bağlantısı olanlara spor yapacakları müjdesini peşinen verelim. buggy ile yetişemezler onca insana. üstelik camisi de terminale biraz uzak inşa ediliyor gibiydi. o kadar uzağa kim gider bilemedim*.
  • merkezden trafiksiz bir saat sürmektedir. iç hat uçmak gerçekten mallık
  • pazar günü ilk uçuşum burdan gerçekleşecek. umarım herşey yolunda gider ve sıkıntı yaşanılmaz.
  • ben daha duzgunce islere baslayan bir devlet isletmesi gormedim, muhtemelen ilk haftalarda cok sikinti cekecek olan havaalanidir.