• uyumak için çoğu kişi mescit kullanıyor. bedava mescitte uyumak varken kim para verir bilemedim.
  • tanım: kullanılmayacak olan ve yine birilerinin kara para aklama işi gibi duran girişimin fiyatı.

zenginsem vip aracım daha konforlu olacaktır. ayrıca havaalanına niye erken geleyim? fakir miyim amk? beni zamanında yetiştiremeyen şoför olursa kovarım. çakar takar emniyet şeridinden yardırırım falan. bunlar hep olağan şeyler.

fakirsem bileti zor aldım. ne uykusu amk? zaten koymuş koyacağı kadar dünden beri gözüme uyku girmemiş. ayrıca içerdeki banklar neyime yetmiyor? çantamı da başıma koyarım mis gibi.

o kabinlerin maliyeti 1 birim. faturalandırılan 10 birim. kullanılmayınca kaldırılacak. başarısız olduk battık denilecek. parayı kazanan kazandı yani.

çoğunuz 1 saatlik uyku için 72 tl veremezsiniz. zaten ömürlük uyku için asgari ücret alıyorsunuz. iyi uykular.

edit akbayram: aktarmalı uçuşlar ne olacak diye soranlar olmuş. e be alık kardeşim. diyelim ki aktarmalı uçuş oldu ve sen gelip istanbul'da 1-5 saat aralığında zaman geçireceksin. ne işin var kabinin içinde amk? zenginsen aklına bile gelmez kabin. sana bir sürü aktivite sayarım. fakirsen zaten kabin senin için sadece uçaktaki anonstur. cabin crew cross check yani. he ne zenginim ne fakir o parayı verir yatarım diyosan ona orta halli denmiyor keriz deniyor afedersin.

rötar yaptı uçuş yarına kaldı muhabbetlerini hiç saymıyorum bile. zengin adam aleme akıyor o sürede siz hiç merak etmeyin. sonrası otelde bitiyor. fakir de yine aynı şekilde bankta sabahlıyor. kendini orta halli sanan keriz bir süre bu kabinlerin orda kalmasını sağlayacak. bi de ufak tefek yabancı turistler. çünkü ona komaz. 11 euro ne lan? 11 liraya kabin varsa ben de girerim mesela. sırf ibnelik olsun diye girer girer çıkarım.

sonuç olarak tekrar ediyorum. parayı kazanan kazanıyor. uyuyan uyumaya devam ediyor. bunun gibi sayısız sözde başarısız girişim mevcut. olmadı tutturamadık, "tutmadı" diyerek kaldırılıyor veya kapanıyor. ama temiz parası var size diyim. aklınızı kullanın siz de böyle girişimlerde bulunun.*
  • yurt dışından gelen adamın para birimine göre 9 ise bizim para birimimize göre de 9 olsun arkadaş.

bunu neden böyle uygulamıyorlar, iktisat fakültesi mezunu arkadaşlar bana bu durumu açıklar ise minnettar olurum.

ekleme: yani tc kimliği olan insanlara 9 olsun. yoksa adam gelir parasını bozdurur daha ucuz olur. onu düşündük meraklanmayın.

çok anlaşılmamış açıklama : tc vatandaşı olmayanlara 9 avro, tc vatandaşı olanlara 9 türk lirası olsun diyorum, olmaması için ne neden var diyorum.
  • moov dan araba kiralarım onbeş dk onbeş tl. daha ucuza gelir
  • oturduğum yerde uyurum abi.
  • metrobüs'te ayakta uyuduğum için beni ilgilendirmeyen hede.
  • gidin mescitte uyuyun, içeriden bildiriyorum beleş.
  • uyku bile 7 kat pahalı.
  • yorgun bir günüme denk gelirse 700 küsür tl + yanan uçak biletimi bırakabileceğim oda. uyandıran var mı lan?
  • müşteri hedef kitlesi istanbul aktarmalı uluslararası uçuşlar yapan yabancılar. türkiye’den uçacak herhangi biri bunları niye kullansın ki? manyak mısınız? üzerine düşünmeden her konuya olumsuz bakmayı acilen bırakmanız lazım.
hesabın var mı? giriş yap