şükela:  tümü | bugün
  • virüs sebebiyle yapılan uzaktan eğitime ilişkin şurada bir örneği görülen rezalettir.

sevgili hocalarım hepiniz alanınızda uzman bu mesleğe yıllarınızı vermiş kişilersiniz. ama kusura bakmayın çoğunuz biraz fosilsiniz. haftada 2 saat video çekmek zor değil. instagramdan canlı yayın açsanız bile kolayca çözülecek bir sorun. youtube'a video yükleyebilirsiniz, hem engin bilgilerinizden başka fakülte öğrencileri de yararlanır. eğer sadece fakülte öğrencileri yararlansın isterseniz okulun sistemine video koyabilirsiniz. illa video çekmem diyorsanız doğru düzgün not paylaşabilirsiniz. ama böyle kitabınızdan sayfa numarası söylemek bir hocaya yakışır mı? kaldı ki çoğu öğrenci şu an kitaplarına erişemiyor. yurtlara giriş yasak öğrenciler başka şehirlerde herkes apar topar kitaplarını alamadı.

evet ülkece zor bir dönemden geçiyoruz ama sizler maaşlarınızı alıyorsunuz. ders anlatmak için aldığınız maaşın hakkını vermeniz gerekmez mi?

elinden geleni yapan, belirttiğim yöntemlerle video çeken, canlı yayın açan hocalarımız da var. onlara ayrıca teşekkür ediyorum.
  • bari o sayfaların pdf'ini hiç değilse resmini koy da kitabı olmayanlar da faydalansın..
  • rezalet gibi rezalettir. dalga geçer gibi “şu şu sayfalar arası işlenmiş kabul edilecektir.” yazmışlar bir de.
  • bu uzaktan eğitim videoları özellikle hukuk gibi herkesin ilgi gösterebileceği alanlar direk youtube'a atılsın herkes izleyebilsin bence. bilgi paylaşıldıkça güzel.
  • marmara hukuk’ta en azından sayfaların resmini çekip gönderiyorlar. hocanın parmakları da mevcut ama yine de sayfa aralığı verilmesinden iyidir.
  • yıllarca "notçu"ları eleştiren hocalar şimdi bizlerden siteye koydukları 3-5 notla sınava girmemizi istiyor. kimisi not bile koymamış, slayt koymuş. hayır, özel üniversiteler takır takır online eğitim yapıyor, baktım altyapı falan da var ancak hocalarımız lütfetmiyorlar.