şükela:  tümü | bugün
 • ben değil, bilim akademisi üyesi naci görür diyor.

  peki istanbul buna hazır mı? tabii ki hazır.

  17 yıldır karadenizli müteahhitlerimiz canla başla çalışarak çok sağlam binalar yapıp istanbullulara sattılar. kentsel dönüşüm yapan akp, yıkılan binalar yerine hem estetik, hem de depreme karşı dayanıklı toki benzeri hilkat garibesi “şeyler” dikti.

  bitti mi? asla!

  deprem toplanma alanlarımıza tüm dünya hayran.
  görselgörsel
  görsel

  daha az paraya, daha huzurlu bir hayat için istanbul’u terk ettim. imkanı olanlar bu acı gerçek ile yüzleşip, kendileri için olmasa bile aileleri için bunu düşünsünler derim.
 • dün gece rüyamda çok uzun süreli ve şiddetli deprem gördüm. bana bir çok şey malum olur. büyük büyük binalar devriliyordu. lütfen herkes deprem çantasını hazırlasin ve hazırlıklı olsun . evdeki gardrop, buzdolabı, tv gibi devrilebilecek eşyaları sabitleyin.
  tanrı bütün ülkemizi korusun , umarım gördüğüm rüya tersine çıkar ve böyle şeyler yaşamayız.
 • akademisine de , bilimine de... lan geliyor tamam anladık, bize niye söyleyip duruyorsunuz, zaten covid movid psikolojimiz sikildi, durup durup biri çıkıyor, yok herkes ölecek, her yer yıkılacak.
  git hükümete söyle de önlem alsın biz ne yapalım amk?
  evde erken uyarı cihazı mı icat edelim? evleri yıkıp yerine çelik konstrüksiyon binalar mı yapalım ne yapalım?
 • dur be bilader iş çıkarma.
  millet kredi çekip, inşaat ruhsatı dahi olmayan ve imar affıyla kestirmeden legalize edilmiş bir sürü abuk sabuk evden bozmalara çuvalla para verdi.
 • ben deprem konusunda sadece kızılderili oturan boğa ( şener üşümezsoy) hocama inanıyorum. 1999 depreminde naci görür, celal şengör hepsi 2. deprem gelecek dikkat edin istanbul yok olacak gibi felaket senaryoları çizerken şener hoca doğuya bakın dedi ve dediği gibi doğuda deprem oldu. geçenlerde manisa ve elazığ depremlerini de aylar öncesinden söylemişti.

  ayrıca şener hoca istanbul'da deprem olmayacak demiyor. en fazla 6,5 olacak diyor ki bu şiddet bile çok fazla istanbul için. ama papyon takmadığı için ya da felaket senaryosu çizemediği için pek umursanmıyor sanırım.

  istersen programlara kartal tüyüyle çık ben seni dinliyorum hocam.

  edit: zaten zamanında kartal tüyüyle çıkmış canım hocam.görsel
 • kardeşim evde ki gardrop, tv ünitesi vs sabitlemek sıkıntı değil böyle büyük bi deprem de ev kafamıza yıkılınca canlı kalırsak ne bok yememiz lazım bence bunu anlatmalılar artık. boyuta bakılırsa istanbul'un yarısı enkaz altında kalır.

  enkaz altında hayatta kalma teknikleri daha mantıklı olur şu saatten sonra.
 • ıstanbul için gelen deprem.
 • istanbul için yakın gelecekte deprem kapıda. geçmişi ve fay hatlarını incelediğimizde bunu anlıyoruz. 1999 depremini merkez üssünde yaşamış, hasarlı evden kurtulmuş biri olarak istanbul için çok endişeleniyorum. böyle bir deprem hem insanlarımızı hem de türkiye'yi çok zor duruma sokar.

  ciddi önlemler alınması gerekiyor ama malesef alınmıyor.
 • naci hocayı çok seviyorum ama artık üşümezsoycuyum. psikolojim kaldırmıyor açıklamalarını.*

  zaten geçmişte yapılanlarla ilgili bir halt edildiği yok bari şu kanal zırvasıyla iyice işleri dönülmez noktalara getirmeselerdi. öyle bir muz cumhuriyeti ki yapacağım dediği şeyin önünde hayır yapamazsın diyerek durdurabilen yok. gidebilen gitsin kalanların istanbulda zaten neler yaşayacağı ortada.
 • daha önce de bir çok uzman tarafından dile getirilen bir durumdur. 2020 de olmasına da şaşırmamalı. her şeye hazırlıklı olmakta fayda vardır. allah yar ve yardımcımız olsun