• 1950'li yıllarda resmi ideoloji tarafından açılması uygun görülen imam hatip okullarının ilki.
    fatih'te olması münasebetiyle fatih ihl olarak da bilinir. en rahat draman 90 otobüsü ile gidilir. yüksek bir mevkide yer alması nedeniyle haliç'e hakim bir muhteşem bir terasa sahiptir.
    u biçimi binanın bir bloğu yurt amaçlı kullanılır, diğer blokları eğitime ayrılmıştır. istanbul'un en karma ve güzel muhitlerinden birindedir. hemen yukarısında fatih-çarşamba, biraz aşağısında fener-balat, yan tarafında draman.
    ilk dönemlerinde çok önemli bilim adamları, ilahiyatçılar ders vermiştir.
    türkiye gündemini meşgul edebilen parlak simalar çıkarmasıyla da son günlerin popüler mekanlarındandır.
    mesela:edip yüksel, recep tayyip erdoğan bu okuldan çıkmadır.
  • haliçin en güzel göründüğü mekanlardan biri bu sevgili okulumun terasıdır.

hele puslu ve yağmurlu günlerde o teras katta kaçak sigara partilerinin tadı hala damağımdadır. hayta bir öğrenci kitlesine sahip olan okul bir nevi erkek lisesi gibidir. çünkü okulda kız öğrenci yoktur.

okulu boşladığımız zamanlarda balata kıvrıla kıvrıla inen sokaklardan akına giden atlılar gibi şen şakrak geçerken, birbirini kucaklayacakmış gibi serfuru etmiş ahşap evlerin arasından denize doğru akarken sigaralarımızı derin derin tüttürür haliç'in kıyısına iner inmez bize en yakın banklarda kıçımızı koyacak bir yer bulmak için yarışırdık.

okulun önündeki sahada oynanan futbol çoğu kez, birinin topa abanması yüzünden topun aşağı mahallelere uçmasıyla son bulurdu. okuldan kaçarken kıvrılıp büküldüğümüz aşağı mahallelere doğru kanatlanan topun arkasından bakakalır, bir müddet sonra da futbol oynamak için sıvanan paçalarımızı indirip ayakkabıların tozunu alarak yavuz selim'deki fatih kız lisesi'ne doğru adımlardık.
  • site $ablonunu aldığı joomla'nın logosunu kullanan tırt talim kurumu.

edit: ba$lığı açan takiye yapınca, ba$ıma kalmı$.
  • ömrümden 3 sene çalan ,ortaokulu bitirdikten sonra ayaklarım kıçıma vura vura kaçtığım,ne kadar acayip hoca varsa bünyesine toplamış,sopayla kovalanarak öğle tatillerinde öğrencilere öğle namazı kıldırılan garip ötesi eğitim yuvası! lan olm ne namazı cenabetim ben diyalogları unutulmazdır.zamanında sınavla öğrenci alınan bi yerdi(1994) bi sürü soruyu kazanmayayım diye bilerek yanlış yapsam da o zottirik sınavı kazanıp(peh) girmiştim okula.8 yıllık eğitim çıktıktan sonra ise sinek avlamaya başlamıştı.ayrıca nasıl oluyorsa okulun bahçesiyle binasının arasından sokak geçtiği için (hakkaten doğru) teneffüslerde bahçeye çıkma lüksümüz yoktu.binanın içinde hapistiniz yani.genel dersler + meslek dersleri kombinasyonundan ötürü günde 8 ders görülürüdü.kısacası kabus ötesi bir okuldu.orada geçen yıllarıma lanet ederekten bitiriyorum
    efendim.
    edit:dur bak aklıma geldi.sinirledim.manyak bi fen hocası vardı.derste lan orospu çocuğu diye bağırdıydı bi arkadaşımıza.bütün kinimi kusaraktan artık bitiriyorum.ooooooooooh
    (bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
  • ilk imam hatip liselerinden biridir. harika insanlar yetiştirmiştir. maalesef arada aslını reddeden, cılk'lar da çıkıyor.
  • türkiye'deki pek çok imam okulundan biri. serbest çağrışımla bir entry geldi aklıma. insanı sarsan bir entry. (bkz: imam hatip lisesi/#9657252)

biraz da gülelim: (bkz: selam imam hatiplim)
    ve gözleri yaşartan içli bir şiir: (bkz: imam hatibim)
hesabın var mı? giriş yap