şükela:  tümü | bugün
  • 6 yıl aradan sonra yeniden sefere ba$layan feribottur. (denizcilik a.$. yapacakmı$)

15 haziran'da, ba$tan a$ağı yenilenen samsun ve ankara feribotları sefere ba$lıyor imi$..
    550 yolcu ve 200 araç kapasiteli feribotlar sabah istanbul'dan izmir'e, ak$am da izmir'den istanbul'a gidecekmi$. 16 saat sürüyor.
    http://www.sabah.com.tr/2005/02/10/gun103.html
  • hasretle beklediğimiz olay. umarım gerçek olur ve yollarda telef olmadan püfür püfür gidebiliriz güzel izmir'e. üç tarafı denizlerle çevrili yurdumda deniz otobüsleri ve şehir hatları dışında deniz yolculuğu nedir bilmeyen insanlarımız gerken ilgiyi gösterir de , bir gün belki trabzon'a, antalya'ya, mersin'e de gidebiliriz bembeyaz gemilerle..
  • 2 kişi + araba için minimum 325ytl fiyatıyla anca zenginlere hitap edecek feribottur.. olsun..
  • istanbul - bandirma hizli feribotundan dolayi pek ragbet gormeyecegini dusundugum hizmet.
  • 10-02-2005 tarihli haber... biraz jetonum geç düştü benim de, aynı sayfada sağda ribery'le ilgili haberi görünce uyandım.
  • eğer zaten arabayla gidilmesi düşünülüyorsa ve zaman kısıtlaması da bulunmuyorsa alınacak benzinden daha ucuza çıkma olasılığına sahip ve de gayet keyifli görünen ulaşım seçeneği..
  • son 3-4 senedir her yaz var mı boyle bir hat diye arastırdıgım ama baslamadıgını gorunce ulkem adına uzuldugum rotadır,lakin 16 saati duyunca hayal kırıklıgı yasadım butun yolcuları forsa edip kurek cektirseniz 16 saatten daha cabuk gidilecek guzergahtır
  • sarayburnu'ndan kalkıyor ve alsancak limanı'nda indiriyor yolcusunu. motosiklet ücretinin gün itibariyle 35 ytl olmasından dolayı, motosikletle uzun yol gitmekten çekinenler için biçilmis kaftandır.
  • kırk defa revizyondan geçmek zorunda kalmış antika gemilerle astronomik tarifeler üzerinden insan taşıyan deniz hattı. sanırsın ki queen mary ile seyahat edilecek (bkz: queen mary 2). yolculuk 16 saat.

ayrıca en ucuz tarifesiyle 1 araba + (diyelim ki ortalama) 3 kişi ile (120 + 3 x 60) 300 liraya malolacak bir yolculuk olacağından, "benzin parasından daha ucuza gelme olasılığı bikbik" diyenlerin bindiği arabadan da şüphe etmeme vesile olmuştur.
    madem ferrariye binersin, benzinden ne diye tasarruf edersin?

yuh