şükela:  tümü | bugün
12 entry daha
  • bu yol henüz bir haftadır açılmışken dün çanakkale'den istanbul'a dönerken karacabey'den girdim bu yola. google maps henüz güncellemediği için istanbul yönüne değil de izmir yoluna sehven girmiş bulundum. maslesef susurluk'a kadar 45km gidip gelmek zorunda kaldım ve ekstradan 108 tl daha ödedim.

susurluk'ta otobandan çıkıp eski yola girip u dönüşü almam gerekiyordu. eski yola girince bir de acil ihtiyaç molası için benzinlikli bir dinlenme tesisine girdik. benzinlikteki araçların çoğu eski modeldi. insanlar ise fakir bir kasabanın sakinleri gibiydi. şehirler arası bir molada uzun zamandır böyle bir kitleye denk gelmemiştim. muhafazakar çok çocuklu aileler, kamyon şoförleri, garip tıraşlı modifiye şahin marka araçlara binen gençler...

daha sonra istanbul yönüne tekrar otoyola girince ters yola girerek 1 saat kaybetsinirini biraz atmak için ilk mola yerinde (oksijen isimli yerlerden biri) kahve almaya girdik. otopark etiler'deki lüks oto galerinden farksızdı. içerideki kitleyi ancak çeşme beach'lerinde veya nişantaşı'ndaki en yeni mekanın açılışında görebilirdiniz. bikini üstüne pareo giyerek alışveriş yapan bile gördüm. bu kitleden herhangi birinin akp'ye oy vermiş olabileceğini düşünmüyorum.

15 dakika arayla girdiğim aynı fonksiyon için kurulmuş yan yana (10km) bu iki mekanın bu kadar farklı olması garip geldi.
8 entry daha