şükela:  tümü | bugün
 • kadınların, genç kızların, dilerlerse erkeklerin de #sendeanlat hashtagiyle bile anlatamadıkları (nickleri çevresindekiler tarafından bilindiği için vb sebeplerle) ama bir şekilde anlatma ihtiyacı duydukları, kimseye söyleyemedikleri sırları, içlerine attıklarını paylaşmak için açtığım hesap.

  uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi, çaylaklığım bitsin diye bekliyordum.
  gg sebebiyle isim vermeyeceğiz, ama yine de yazıp biraz da olsa rahatlamak isterseniz istanbulkadarbakire@gmail'e mail ya da buradan mesaj atabilirsiniz. isminiz ya da bilgileriniz ifşa edilmeyecektir.

  türkiye'de maalesef yaşanan çoğu şey hala konuşulmuyor. konuşulmadıkça da sustukların büyür içinde. konuşamadıkça yalnızlaşıyoruz, içimize kapanıyoruz. amacım dedikodu yapmak, sansasyon yaratmak değil. psikolog değilim ama elimden geldiğince bir nevi terapi görevi görmek istiyorum. her günü travmalarla dolu bu ülkede, en çok adaletin yerine gelmediği, kimsenin sizi duymadığı, gerçeklerin ortaya çıkmadığı hissi insanı yaralıyor.

  polis sizi umursamadı, yasalar sizi kollamadı belki. belki de bunu düşünerek şikayetçi bile olmadınız. ya da çok küçüktünüz ve anne-babanız bile size yapılanları fark etmedi... belki bunları birileriyle paylaştınız, belki de yıllardır susuyorsunuz.

  susmayın, en azından bir entry ile de olsa, bir sürü troll abuk sabuk yorumlar yapacak da olsa, sizin yaşadıklarınıza benzer şeyler yaşamış insanlara destek olacağınızı bilerek yazın. yalnız değilsiniz; sokakta her gün sizin gibi insanlar yürüyor, hayatına devam ediyor, bir şekilde gülümsüyor...