şükela:  tümü | bugün
  • evet gençler mobil üzerinden bakiye görüntüleyip kredi kartı üzerinden bakiye yüklemesi yapabileceksiniz hadi yine iyisiniz

iphoncular tıklasın

androidciler
  • uzun yillar once yapilmasi gereken uygulamayi ancak simdi yapmışlar ama bu da bisey tabi. bugün ilk defa denedim ve kullanımı gayet kolay. sadece anlasmali bankalar biraz kısıtlı ve keşke daha cok banka ile anlasma yapsalar. bu arada sanırım sadece hesap kartıyla odeme gerçekleştirilebiliyor. sirali banka listesi ise şu sekilde: vakıfbank, halkbank, denizbank, ziraat bankasi, yapikredi, kuveyt turk, şekerbank, işbankası, akbank..
    not: neden buralar hep dutluk anlamadim acaba yanlis basliga mi yazdim? kimse mi kullanmamis ve yorum yapmamis? kafamda deli sorular...
    darısı aynı uygulama uzerinden, otobuste telefona kayıtlı istanbul kart uzerinden bas-gec islemine .. bir de aylık ogrenci ya da normal, yukleniyor mu bir bilgim yok. umarim eklemeyi akıl etmişlerdir.
  • üstteki yazar sayesinde keşfettiğim sonunda yaptınız amq dediğim app.

benim gibi unutkan insanlar için ilaç olmuştur. örneğin otobüse binmeden önce hep tedirgin olurdum acaba bir basımlık bakiye var mı diye. app üzerinden yükleme yapmak apayrı bi güzellik ama bunu kullanırmıyım şuanlık bilemiyorum. benim için önemli olan ne kadar bakiyem kaldığını görmekti.

teşekkürler (bkz: ibb)
  • ios platformunda bok gibi çalışan uygulamadır. 2 farklı istanbul kartım olmasına rağmen birinin bakiyesini gösteriyor diğerini göstermiyor. anlaşmalı bankalarda yapı kredi var ama numara girmeye başlayınca 'anlaşmalı banka kartları geçerlidir' diyor. :)

android platformunda daha stabil gibi ancak orada da istanbul kartlarımdan birinin bakiyesini görebiliyorum. ayrıca nfc ile kart okutamadım ve yapı kredi'nin kredi kartı ile gene talimat veremedim. :)

sonuç olarak her iki platformda da bok gibi çalışıyor. yüklemeye değmez.
  • hala berbat olan ciddi problemler barındıran uygulama.
  • kredi kartı ile çalışmayan uygulama. hesap kartı ile işlem yapmanız gerekiyor.
  • çok amatörce hazırlanmış bir uygulama. birçok eksiklik mevcut. şifre alma işlemi angarya dolu. karta para yükleme için "talimat oluştur" kısmına tıklamak gerek fakat talimat dediğin ne anlama geliyor. bir seferlik para yüklemek mi yoksa sürekli para yüklemek mi. iki işlem için de ayrı ayrı bölümler olması gerekir bence.
    örneğin 20 tl altına düştüğünde 10 tl yükleme talimatı verilmeli. ayrıca tek seferlik para yükleme seçeneği de olmalı.
  • yeni keşfettim ama kart numarası hiçbir şekilde yok kartta silinmiş nasıl bulacağım da ekleyeceğim kartımı?
  • kart numaranız yoksa kartınızı ntfc den okutup tanıtabilirsiniz.
    güzel bir uygulama olmuş ama farklı program yapmak yerine mobiett ye ekleselerdi daha iyi olurdu sanki
  • kart numaramı girdiğimde “kart numaranızı kontrol edin” uyarısı aldığım uygulamadır.

edit: kart öğrenciyken aldığım ve artık indirimsiz olarak kullandığım kartım. arka tarafında seri no’su yok. ön yüzünde kart no adı altında 7 haneli bir sayı ve alt tarafında t123 ile başlayan harfli rakamlı uzun bir kod var. ikisini de denedim sonuç başarısız. varsa bilgisi olan mesaj kutumu yeşile boyayabilir.

edit: yeşili aldım hemen. yükleme yaptığımızda verilen slipte numara yazıyormuş. aynı problemi yaşayan olursa bilgilendirmiş olalım buradan.