şükela:  tümü | bugün
  • +18

https://m.facebook.com/…16137680&id=100005524773841

artık birileri bu kişilere dur demeyecek mi? şimdi demeyecekse ne zaman diyecek?

hadi anladık hukuk bu hayvanlara mal muamelesi yapıyor. bu zavallıların canlarının hiçbir değeri yok devlet için. yalnız burada olay yalnızca kedilerin öldürülmesi değil. insanların bunu çok rahat bir şekilde, hiçbir yaptırıma maruz kalmayacağını bilerek yapmaları ve kedi öldürmeyi kedi besleyenler üzerinde bir tehdit unsuru olarak kullanmaları. o kişi sadece kediyi öldürmüyor, senin bu sahipsiz kedilerin karnını doyurarak elde ettiğin mutluluk ve ferahlama hissini de hunharca ezip geçiyor. böylesine büyük bir masumiyet ve şirinlik sembolü canlıyı vahşice katlederek çevredeki insanların hem iç hem de dış dünyalarını kirletiyor, onların masumiyete olan açlıklarını gidermelerini engellemek için önlerine kanlı duvarlar dikiyor. kediler, köpekler, doğadan kopmuş şehir yaşamında doğanın en saf halinin yansımalarını sunuyor insanlara. her şeyi geçtim sokaklarda oynayan onca çocuk var. bu çocukları bu tür travmatik görüntülerden korumak devletin görevi değilse kimin görevi? işlerine gelince çocuklar bizim geleceğimiz diye laf salatası yapan siyasetçiler çocuklarda en güzel, masum hisleri ortaya çıkaran kedilerin, köpeklerin canının hiçe sayıldığı bir ortamda o çocukların yüreklerini bu tür vahşetlerden soyutlamalarını nasıl bekliyorlar? çocuklara hissizlik mi telkin ediliyor? bunlar hayatın gerçeği kedi, köpek sevmemen senin yararına mı denilmek isteniyor?

yeter be kardeşim. bu masum canlılara yüreğini açan insanlar her allah'ın günü bu tür rezilliklerle sinirlerinin harap edilimesine ve buna sebep olanlar hakkında en ufak bir ses bile edilmemesine katlanmak zorunda mı? nereye kadar ulan? bizler sinirleri sürekli zorlanan ve acaba hangi aşamada delirme noktasına varacak diye teste tabi tutulan kobaylar mıyız?

bu yazıdan sonra bu işe sessiz kalmayacak hukukçu arkadaşların ortaya çıkacağını umuyorum. bu olayın takipçisi olmalarını rica ediyorum. artık birileri rahatsız olmalı. hayvanları oyuncak hamuru gibi ezip biçerek elini kolunu sallayarak gezememeli insanlar.

edit: paylaşıma tıklamak istemeyenler için açıklamayı buraya ekliyorum:

--- spoiler ---

çok önemli lütfen paylaşın!

sırf ev kedilerimiz için bahçeli bir eve taşındık.apartmanda hayvanları istemedikleri için taşınmamızın ilk haftasında apartmandan imza toplayıp çıkartmak istediler. haziran'ın ortasında zaten çıkacaktık. fakat 14 günde 2. kedimizide öldürdüler..! ilki korsan kör ve sağır zavallı zararsız bir hayvandı ( resimlerdeki siyah kedi) bıçaklayarak vahşice öldürdüler. ve şimdi kızımız pitircik. onunda ön patilerini iki tarafa sertçe çevirip kaburga kemiklerini kırmışlar..her iki kedi içinde otopsi raporumuz var. savcılığa da başvurduk ama sonuç yok. bugün savunmasız cana bunu yapan yarın bir insana da bunu yapar. hayvansever olarak sesimizi herkese duyurmak istiyoruz. buna dur dememiz lazım. bu bi vahşet. canlarımızı kaybettik. bunu yapanlara lanet olsun. hayvanlara zarar veren herkesin canı cehenneme.

açık adres :

petrol iş mahallesi dumlu pınar sokak yazıcı oğlu karakaya ap no - 11

kartal/istanbul

--- spoiler ---
  • adaletin bu mu dünya dedirten katliam.

öldükten sonra dirilmeye inananlardanım. tek tesellim de bu.
  • galiba bunun bi cezası var. yani sen başkasına ait bi hayvanı öldürür yada kaçırırsan hayvana mal muamelesi yapıldıgı için hırsızlık ve mala zarar verme benzeri bi suçu var.

tabi insanın aklına apartmandakiler istemiyorsa kedilerinizi neden dışarı bırakıp tehkikeye atıyorsunuz sorusuda gelmiyor degil
  • dün gördüm bu vahşeti. insan demeye dilimin varmadığı yaratıklar tarafından işlenmiş bir cinayet bu, başka bir şey değil.

hayvana zulmeden çeker ahını elbet, ama hukuk yoluyla yardım edebilecek arkadaşların kedilerin sahiplerine ulaşıp yardım edeceğini umut ediyorum. bu kana susamış canavarlar bugün bir hayvana zulmeder, yarın bir çocuğa...
  • "10 yillik doktorum. ne trafik kazalari ne pompali tufekle intihar edenler ne eli kopmuş insanlar gordum ama yemin ediyorum bu videoyu tiklamaya cesaretim degil ama yuregim yetmedi. su an bahcemde 2 kopegim, kapimin hemen onunde her gun besledigim ve yerlerini yaptigim 2 sokak kopegi ayrica komurlukten cikardigim salonumda baktigim 3 yavru kedi (2 sinin birer gözü kör) ve bir de anneleri var. bu tür videolara asla bakamayacagim sanirim ölene kadar. onlara hicbir zaman öldü demem cunku onlar ölmez sadece melek olurlar."
  • (bkz: up up)
  • böyle orospu çocuklarını şikayet etmeyeceksin. bulup, buldurup öldürmeyeceksin de; eziyet edeceksin.
  • açmaya cesaretim yetmedi. bu tür adamların ne bu dünyada ne (olmayan) öteki dünyada cezalarını çekmeyeceğini bildiğimden bir gün hayvan katillerine ve işkencecilerine karşı bir örgüt kuracağım. katliam yapan bir örgüt. size söz.
  • abi bu nasıl bir olay emin misiniz böyle olduğuna?
    adam patisini çevirip kaburgasini kırmış,kediyi bıçaklamış lan.
    acaba kedi sahiplerine karşı olan nefretini veya kıskançlığını hayvanlara mı yansıttı.
    adam bildiğin kediye işkence etmiş.apartmanda kedi beslenmesine karşı olup bunları yapmak nedir.
    bulun o adamları insanlardan uzak bir yerde öldürüp gõmün.
    emin olun insanlığa çok büyük faydanız dokunur.
    kedi sahipleri de dikkatli olsunlar bu herifler hınçlarını kedilerden cıkartmıs asıl alıp veremedikleri ne acaba..
    edit:o kadar olay gördük hayvanlara işkence konusunda;ergenler,ozentiler,psikolojik sorunları olanlar vs ama bu başka.
    apartmanda hayvan beslenmez dersin anlarım,imza toplarsin onu da anlarım.haziran ortasında evi bosalticaz demiş insanlar kedilere bunu neden yaparsın?
    dediğim gibi kedi falan bahane kedi sahiplerini incitmek istiyorlar.dikkatli olsunlar derim.
    edit 2:çocuklarda yapmış olabilir.bende çocukken kedi,köpek,tavşan,yilan,tavuk ne varsa oldurmustum.ailelerinin laflarından etkilendilerse olabilir.