şükela:  tümü | bugün
  • çöp tenekelerinden ve muhtelif kuytulardan fırlayarak korkutmasıyla ünlü bir kedi türüdür.
  • açlıktan çöp tenekelerinde yaşayan, istanbul beyefendileri tarafından kovalanmaktan kaçarken de kuytulardan fırlayabilen talihsiz kedidir.
  • şiirdir şiir.

ben bir istanbul kedisiyim
    kardeşlerim oldu benim
    kardeşlerim öldü benim

annem babam var benim
    annem babam yok benim

beni niye eve aldın
    beni niye evden attın

istanbul'un yerlisiyim
    istanbul'un yersiziyim

ben bir
    ben bir istanbul
  • otomobillerin üstünde yaşamayı sever.
  • merak ediyorum, istanbul'a gelen turistler etrafta bu kadar çok kedi gördüklerinde şaşırıyorlar mı? ben çok yer gezdim, düşünüyorum da bu kadar çok kedisi olan bir şehir gördüğümü hiç sanmıyorum. çok fazla kedi var bu şehirde. cihangir'de kedi beslemeyeni dövüyorlar herhalde. bizim tarafta da durum farklı değil. evde 2 tane kız var. bir tane de apartman girişinde. kapının önünde de bir 5-6 tane. mahallenin bireyi hepsi. hepsinin ayrı bir karakteri var. ve öyle anlamlı bakıyorlar ki gözümün içine, o an beni anladıklarını hissediyorum. ben de onları anlıyorum. sonra da kedi ve köpeklerin neden evcil hayvan olduklarını, neden bizlerle yaşadıklarını anlıyorum. iki ayrı tür olarak gerçek anlamda "ilişki" kurabildiğimiz yegane varlıklar çünkü.
  • van kedisi veya ankara kedisi gibi tescilli güzel değildir belki ama bir istanbul kedisini anadoludaki herhangi bir sokağa bırakırsan, 3 hafta sonra orayı haraca bağlar. istanbul burası, kedisi bile farklı.
  • şimdi sevgili yurttaşlarım alınmasınlar ama, anadoluda yaşayanların bir çoğundan daha iyi trafik kuralları bilgisine sahiptir istanbul kedisi. karşıdan karşıya geçerken önce sola, sonra sağa muhakkak bakarlar. sonrasında tekrar sola bakanları bile görülmüştür. öyle yedi köyün ağasıymış gibi yolun ortasında sallana sallana yürümez. o yüzden, bu kadar yoğun ve kalabalık olmasına karşın, otoyollarda en az kedi cesedi ile karşılaşacağınız yer istanbuldur.
  • benim kedimdir. bana her seferinde ben van kedisiyim diye iddalarda bulunuyor son zamanlarda çok güçlü argümanlar sundu nerdeyse ikna olacağım. üçkağıtçıdırlar.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/…37880_n.jpg
  • sabahın köründe mahallede eğlencesine fare kovalayan kedidir. ulan yemiyorsun da nedir bu kondisyon anlamıyorum. vazgeçmiyor arkadaş.
  • eskilerde peralarda nişantaşlarında boy gösteren parlak kısa tüylü asilzade kedidir. ama tabii 21. yüzyıl, teknoloji, göçler, trafik, beton yığınları derken istanbul kedisi de bozdu, yozlaştı. şimdilerde yaka bağır tıraşlı, sokaklara tüküren ve hırpani soydaşlarını sokaklarda sık sık görmek mümkün. nereden nereye :(