*

 • 6745 sayılı kanunla kurulmuştur.

  http://www.resmigazete.gov.tr/…16/09/20160907-1.htm

  not: madde 16.
 • vakti zamanında dizilerde gösterilen özel okul üniversitesi adlarından biriydi (bkz: #12582818), şimdi gerçek olmuştur.

  o kadar aceleye getirilip sırf kurulmak için kurulmuş bir üniversite ki, tercih klavuzunda gördükten sonra google'da aratınca herhangi bir şekilde web sitesine ulaşamadım. keşke azıcık seo ayarı yaptırsalardı.

  rastgele http://kent.edu.tr/ olarak girince ulaştığım mevcut site, basit bir broşürün web sitesine dönüştürülmüş hali.

  en azından aday bir öğrenci olarak broşürden farklı okulun ücretinden ziyade, öncelikli olarak lisans müfredatlarını ve akademik kadroyu görebilmek isterdim. gerçekten merkezi bir yerde kurulmuş bir üniversite ancak en basitinden belirttiğim konuların eksikliği kadro yetersizliği ve muhtemelen hiçbir altyapının tam oturmamış olması ihtimalini akla getiriyor.

  yeni bir üniversite olabilir ancak birçok öğrencinin tercih yapacağı bu süreçte bir "üniversite" olduğunu gösteremeden öğrencileri davet etmesi kötü bir tablo oluşturmaktadır. umarım bu yazdıklarımız dikkate alınır ve sadece istanbuldaki konumundan faydalanarak öğrencilerden para kazanmasının tek amacı olmadığını gösterebilir.

  not: üniversitenin kurucusu mesut yılmaz'ın eşi berna yılmaz'dır. hatta komiktir üniversite logosuna bakınca mesut yılmaz'ın baş harfleri m ve y harfleri direkt göze çarpmaktadır.
  logo
 • alman hastanesi olmus sana buranin kampusu. vay anasini sayin seyirciler.
 • sitesine bakildiginda kullanilan butun fotograflarin kiz ogrencilere ait oldugu gorulen, amaci anlasilmayan universite.

  once kizlarla doldurulup sonra comarlara cennet olarak mi yutturulacak acaba?
 • böyle bir üniversite mi varmış?
 • ilk 5 tercihine kendilerini yazan kız öğrencilere + %30 burs veren masquerade club tadında yeni açılan özel bir üniversite.
  reklam afişi
 • kent'in sponsor olduğu üniversite. bayram şekerleri dağıtılacakmış öğrencilere.
 • ülkemizdeki liseler en az bu üniversite seviyesinde olması gerekirken, bu üniversite lise seviyesinde bile olamamıştır.

  şahsen ben bir özel üniversite kuracak olsam ve ortaya böyle bir ürün çıksa, yıkıp kuruyemişçi yaparım orayı.

  kız öğrencilere verdiği anlamsız özel burs ile yaptığı cinsiyetçilik ise tüyü dikmiştir.

  konu kilit üye ban.
 • yeni açılan vakıf üniversitesi. neyse, bir akademik kadro listesi var. sıralı liste gibi bir şey kim hangi bölümden belli değil, belli ki zengin görünsün diye böyle yapılmış. baştaki kişi rektör olduğu için en son sırada bulunan kişiyi google'a yazdım. khk ile kapatılan fatih üniversitesi'nin eski yardımcı doçentlerinden bir tanesi çıktı. hatta malum kişi ile ilgili kitabı dahi var. pozitif ayrımcılık gibi iyi bir motto ile ortaya çıkmış üniversite ya ne yaptığını bilmiyor ya da akademisyenlerini istihdam ederken özgeçmişlerine bakmıyor. her iki koşulda da kendilerine hayatta başarılar diliyorum.

  sonradan gelen edit: ismi listeden kaldırmışlar.
 • taksim-sıraselviler'de engelsiz eğitim vakfı (enev) tarafından alman hastanesi yerine kurulan yeni üniversite. şimdilik sadece sağlık ve beslenme bölümlerinde hizmet veren küçük bir üniversite olarak gözükse de, taksim'de olması sebebiyle ileride gelişmesi muhtemeldir.

  web sitesi - http://kent.edu.tr/
hesabın var mı? giriş yap