şükela:  tümü | bugün
  • istiklal caddesi üzerinde, tünel'e giderken solda göze çarpan, istanbul büyükşehir belediyesi'nin kültür ve sanat kolu olan kültür aş'ye ait, istanbul şehri hakkında yayınlanmış kitapların satış mekanı. çelik gülersoy'un miraslarından biri.

http://www.istanbulkitapcisi.com/

http://www.kultursanat.org/…rumsal/?mekanlar&sid=29
  • istiklal'e ne zaman ciksam kesinlikle ugramadan yapamadigim harika kitapci. istanbul, turkiye, tarih, muzik, fotograf, nostalji vs gibi seylerle ilgilenenlerin mabetlerinden birisi. oradaki kitaplarin buyuk kismini d&r'da, remzi'de vs bulmak imkansizdir, ayrica daha ucuzunu bulmak da imkansizdir. bir kadikoy sahafinin kullanilmis ve yirtigina 140 ytl istedigi bir eserin piril piril yenisini 75 ytl'ye bulunca sasirmamak gerekir. birsey almadan sectiginiz kitaplari masaya oturup karistirabilirsiniz.
  • dışardan bakılınca belki sıkıcı gelebilecek ama içeriye girince saatlerce kalabileceğiniz güzide yerlerden benim için en önemlisi ve en sevileni....

ayrıca camına kırtasiye ileridedir diye yazı asmak istediğim yer...:d
  • bu kitabevine ne zaman gitsem mutlaka - çok bilmi$ - birileri girip ders kitaplarını sorarlar. görevliler de hep daha yukarıdaki diğer kitapçılara yönlendirirler. ama onlar da ders kitabı satmıyorlar maalesef. ;-((
  • artık istiklal caddesinde numara 146 da, tünel'e inerken solda değil sağdadır, iki üç haftadır taşınma telaşındalar.
  • zeyrek'teki yeri son zamanlarda gitmekten zevk aldığım birkaç mekândan biri oldu diyebilirim. hem kitaplar var, hem istanbul var ,hem tarih var.. daha ne olsun. tabii burayı bu kadar güzel kılan en güzel detay ise sakinliği ve dinginliği bana kalırsa. çalışanları da son derece kibar ve hoş insanlar. bir kitap sordum, en az beş dakika bıkmadan usanmadan aradılar var olsunlar. çayı, kahvesi, fonda çalan müzikleri de oldukça güzel. ezcümle, olmuş burası. umarım daha fazla keşfedilmez. esasen buraya yazmayacaktım ama zaten başlığa rağbet olmamış, varsa istanbul kitapçısı müdavimleri, onlar gidip görsünler deyû yazayım dedim. ne kadar da yüce gönüllü bir insanım böyle.*
  • belediyenin en iyi icraatrı. tünelde ki dükkanlarında, sorduğumda onca bizans istanbulu kitabını önüme yığan güzel çalışanları var.
  • kadıköy’de de vardır.
    eminönü iskelesinin hemen üzerinde.

iç ve dış mekanı gayet güzel bir yerdir vapurların geliş-gidiş manevraları eşliğinde haydarpaşa gar manzarasına da hakim oluyorsunuz.

öte yandan kitap olarak * doyurucu olmaması, yavan olması.
    malum (bkz: istanbul büyükşehir belediyesi)
  • ocağıma incir ağacı dikecekler. hanımla tartışma sebebimiz olur buraya uğradığım vakitler.
    - yahu bey daha diğerleri bitmedi, bir sabır eyle. mevsimlik değiller ya bu kitaplar.
    - hanım öyle deme, bak tükeniyorlar. sonra ara ki bulasın, uğraş dur. bak arkadaşlarını da sevdiler.

kadıköy'de karaköy-eminönü iskelesinde olan sık sık uğrak yerim, geçenlerde karaköy'de yeni yapılan iskeledekine uğradım, o da hoş olmuş. hem manzarası hem kitapları uğranılmaya değer.
  • kitap satış yeri ve genelde kafeye sahip olan mekan. bazı kitapları gerçekten çok pahalıya satıyorlar. kitapların bir kısmını ücretsiz dağıtıyor diye duyum aldım ama ne kadar doğru bilmiyorum.
    kafelerine gelecek olursak ben eminönü'nde ve kadıköy rıhtım'da bulunanlara gidiyorum. fiyat/performans açısından gerçekten çok iyi. özellikle iskelenin üstünden haydarpaşa'yı görerek gelip giden vapurları izlemek ve sıcacık bir sahlep içmek gibisi yok...