şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer amacınız eğlenerek spor yapmaksa katılmanızı tavsiye edeceğim ekip. bilgi almak isteyen olursa yeşillendirebilir, seve seve yardımcı olurum.
 • uzun zamandır pazar gunleri belgrad neşet suyunda denk geldiğim grup. facebook'tan baktım da bayağı planlı programlı koşuyorlar.begenerek izliyoruz
 • bisiklet sürerken yakın zamanda denk geldim de; kar-kış dinlemeden koşuyorlar.
  (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
 • kurucusu rüya'nın sanatçı ruhlu bir kız olmasından dolayı butik ve artistik kalan koşu grubu. sosyal sorumluluk diyorsanız o zaman adım adım gibi bir konsept gerekiyor. ufak hamlelerle büyük darbeler indirmek zor. sosyal sorumluluk işinde güçleri birleştirmek önemli, o yüzden tek başlarına yardım kampanyaları yapmaktansa aa gibi bir gruba dahil olmalarını tavsiye ediyorum.
 • yeni gelenlerin rota, saat, ısınma vb gibi konularda eleştirilerini, "en iyisini biz biliriz" şeklinde karşılayan "beğenmiyorsan başka koşu gruplarında başarılar dileriz" şeklinde karşılık veren üyeler barındıran dost canlısı(!) koşu grubu.

  ekip prensipleri gereği koşularda kafasına göre dağılır, hız gruplarına bölünmez, yeni başlayanlar arkada kalır, geride kalan konusunda kadın-erkek cinsiyet ayırmaz, değişik semt koşularında bu kişilerin laf yemeleri sorun değildir. mühim olan o kalabalığı toplayıp fotoğraf çektirmek, bunu sosyal medyada çok eğleniyormuş gibi yapıp paylaşmaktır, gördüğüm kadarıyla bir gelenin bir daha gelip gelmediğiyle ilgilenmezler. bu yazdıklarım büyük ölçüde avrupa grubu için geçerli, anadolu yakası koşucuları daha sahiplenici, ekibin bir şekilde devamını da bu arkadaşlar sağlıyor sanırım.

  anladığım kadarıyla (ve eski entrylere bakarsak) başlarda beraber koşalım eğlenelim konseptiyle başlamış büyümüş büyümüş ancak zaman içinde kurucusunun ve yakın arkadaşlarının egosu çevresinde dönen bir topluluğa dönüşmüş ekip, yakın zamanda grubun içinden bir kısım insan ayrılıp rundamental'i kurmuş.

  yaptıklarıyla bir çok koşu yeni koşu grubuna örnek olmuş, öncülük etmiş ikk'nın kısa sürede özeleştiri yapıp, toparlanmasını dilerim.
 • anadolu yakası ekibinde vakti zamanında tanıdığım sahiplenici güzel insanlar bu ekipten ayrılıp spartan run koşu grubunu kurmuşlar. daha önce bir grup da rundamental ekibini kurmuş. ne oluyor ne bitiyor bu koşu grubunda bilinmez ama katıldığım bir kaç koşularında aralarındaki negatifliği hissettiğim grup. normalde bir koşu grubuna yeni katıldığında sıcak bir karşılama beklersin ama biraz eksik kalıyor bu tayfada. sanki zorla gelmişsin gibi.

  bir üst entryde belirtildiği gibi güzel işler başarmış bu ekibin özeleştiri yapması yerinde olur.