şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asıl kampüsten (ataköy kampüsü) farklı bir yerdedir binası, bu yüzden "üniversite/parti ortamı" denilen şey yoktur. kafa dinlenir. iyi hocalara sahiptir.
 • 2 haftadır düzenli olmasa da gittiğim fakülte. kimseyle arkadaşlık kuramıyorum lan, kampüste yalnızları oynuyorum resmen. insanlar da sanki yıllardır tanışıyormuş gibi. sanki herkes metallica, ben jason newsted. öyle bir durumdayım. o niye öyle oldu ya, ben hiç anlayamadım.
 • en azından ilk 2 sene vize yapmayan hocalara sahiptir. 3 ve 4. sınıfı bilemem de. dönem içinde vize yapmıyorlar, bazen ödev veriyorlar ama vize yapılmasa bile sike sike çalışmak zorunda olduğumuz için normaldir. gerçi notun %80-90 kadarını final belirliyor ya orası kötü.
 • vakıf üniversiteleri arasında en sağlam kadroya sahip olan hukuk fakültesidir.
 • istanbul üniversitesi, ankara üniversitesi ve marmara üniversitesi hukuk fakültelerinin öne çıkan hocalarını bir bir devşirip, bu üç üniversitenin öğrencilerini genç ve tecrübesiz hocalara emanet eden fakülte.
 • vakıf üniversiteleri içinde akademik kadrosu en iyi olan - turhan esener, hakan pekcanıtez, bülent tahiroğlu, turgut öz, bahri öztürk, necmi yüzbaşıoğlu gibi isimleri barındırmaktadır-, vizesi olmayan ve istanbul kültür üniversitesi içinde “ticarethane” kafasıyla yaklaşılmayan birkaç fakülte/bölümden biri.*

  eskiden hazırlık okunması gereken bir bölüm olduğu fakat dekanın “hazırlığa verilecek para ile yurt dışında dil eğitimine gidilebileceği” yönündeki söylemleri üzerine hazırlığının kaldırıldığına yönelik dedikodular mevcut. *
  en büyük dezavantajı şirinevler’de yer alan “kampüs”ümsüsü olsa gerek. e-5 manzarası eşliğinde sınavlara hazırlanmak rahatlatıcı bir şey olmuyor.
  gelmişlere/geleceklere tavsiye: kütüphanesi ufak ve tuhaf olduğundan sınavlardan minimum 7-8 hafta önce kendinize sabahın köründe çökecek bir yer bulmalısınız ve tabii çalışacağınız masanın eviniz olmadığını bilmeli, gün içinde çalışmanız bittikten sonra defolup gitmelisiniz. teşekkürler.
 • ilk başlarda bu ne la dersaneden bozma okul yapmışlar gerçekten burada mı okuyacağım dersin ama şanslıysan hiçbir yerde bulamayacağın bir samimiyeti bulursun burada. küvet kadar bahçesinde herkesle tanışabilir çok sıkı muhabbetler kurabilirsin. tinercilerden korkmamayı öğrenirsin bir kere. gecenin üçünde şirinevlere köfte ekmek yemeye gider, 24 saat açık suruç kebapcılarına gidersiniz. karaborsacılardan saklanmayı başarmış bir kaç plastik bardak bulma umuduyla katları dolaşırsın. okulun her yerinde bir tanıdığın olur. sanki evinde dolaşıyomuşsun gibi hissettirir bu sana. her zaman dertleşmeye hazır insan da bulunur boş yapmaya müsait insan da. sosyal olanaklar olmasa da bi şekilde mutlu olursun burada.

  eğitim olarak ticaret kürsüsü tam bir “çöp” olmasının yanında medeni usül ve icra iflas hukuku kürsüsünde doğa üstü güçlerinin olmasını beklerler. vizenin olmayıp yalnızca finallerin olması ve bu final döneminin bir haftalık bir zaman olması insana kriz yönetmeyi öğretir.

  sınavları zor, kırtasiyecisi dolandırıcı, samimi güzel okulumuz.
 • çoğu devlet üniversitesinden bile daha kaliteli akademik kadroya sahip olan, sadece hukuk fakültesinden oluşan bir kampüse sahiptir(kampüs dediysem e5 manzaralı küçük ama samimi bir bahçe). okulda hazırlık olmaması, vizelerin olmaması ve devam zorunluluğunun olmaması en büyük tercih nedenlerindendir.
  tercih etmeyi düşünenlerin her türlü muammaları cevaplanır