şükela:  tümü | bugün
  • doğruysa istanbul'un bitişinde son perdedir.

deniz, manzara, temiz hava bitti.

huzur, güven, konfor bitti.

insanlar arası medeni ilişkiler bitti.

son olarak bir tutam ağaç da bitiyor.

şehir en sonunda insanların beton yapılar ve arabalar arasında birbirini yiyip çıldıracağı bir yer olacak.

sıra bunca keşmekeşin ortasında utangaç bir halde, sığıntı gibi kalan tarihi yapılara gelirse kimse şaşırmasın.

bir yolunu bulup onları da ortadan kaldırırlar, emin olun.

yuzlerce yıl boyunca imparatorlukların ev sahibi olan şehre yapılanlara bakın hele. imparatorluk geçmişiyle övünenlerin, medeniyet kurmakla övünenlerin yaptıklarına bakın!

geleceğimiz nokta bu muydu?

vah ki vahlar olsun!
  • ulan yapmayın ya. hakikaten yapmayın. siz gideceksiniz bir gün. olan geride kalanlara olacak. yapmayın arkadaş.
  • dün iki arkadaşımında bu konu hakkında konuştuğunu duyduğum olay.

umarım gerçekleşmez :(
  • süper olay.
  • ulan bu 3. köprü, havaalanı tantanasını olayı bu zaten. buna hangi kafa ile şaşırıyor millet anlamıyorum. adamlar beton, rant, para aşığı. bu projenin başka amacı hiç olmamıştıki zaten.

ha bu kadar erken bu işlere girişmeleri ilginç olmuş. e o da yüzsüzlüğün kitabını yazanlarca normal. devamlı kendi kendisinin yalanını ortaya çıkaran bir liderin tebasının da farklı davranması beklenemezdi. ne demiş büyüklerimiz, (bkz: hırsızlık babadan oğula geçer), yönetimlerde hırsızlık yukardaki üst yöneticilere, alttaki yöneticilere yansır
  • ufak bir kıyamet.
    umarım betosentez yapmayı öğrenebiliriz oksijen için lazım olacak.
  • 10 sene sonra istanbul'dan 35 milyonluk şehir diye bahsedileceğini gösterir, sanki 20 milyonluk şehir halihazırda akla mantığa yatabiliyomuş gibi.
  • ismi lazım değil bu büyük inşaat projelerinin bir tanesinin başıyla görüşmemiz oldu şirket olarak.

adam bize karşı "istanbul'u büyüteceğiz, 30 milyonluk dev şehir yapacağız" diye övünüyordu projerle.

şaşıranlara şaşıyorum o yüzden, tüm bu 3. köprü, kanal istanbul, 3. havalimanı vs tek amaç bu zaten: rant.
  • sinirden elimi ayagimi titreten durum. gercek mi degil mi bilmiyorum ama bu basligi gormek bile sinirlerimi ziplatmaya yetmistir.niye sinirleniyorum, yeşilin yok olmasına, birilerinin para kazanması için oksijenimin kesilmesine. diyeceksin ki bu beton bloklarinin icinde bogulduysan bas git iatanbuldan. gidemiyorum, isim burda. keşke gitme firsatim olsa, bir saniye bile arkama bakmam. yaşayacak yer birakmadiniz istanbulda. bunda yemeği gecen herkese yaziklar olsun. yuh olsun.