• aka istanbul erkek lisesi. almanca eğitim veren lise.
  • öss'de ilk 3e 4 kişi sokmayı becerebilen bir okul
  • okulum..hayatımdaki herşeyin bi şekilde bağlı olduu yer.. her gün saat 1300 de insanların etrafını tavaf ettikleri yer..lise..
  • istanbul yıldızı erkek lisesi die kandırmışlardı beni 10 sene önce...bi olayını görmedik ama özellikle yatakhanede çok kral arkadaşlar edindim... bi de manzarası müthiştir. boğaz falan ayağının altında !
  • yemekhanesinde öğrencilere dondurmalı martı yedirilen güzel okulum benim. yazın çok güzel olur. boğaz manzaralıdır, üfür üfür eser.
  • duyun-i umumiye bu sanirim. hani sirkecinin tepesinde super bi bina gozukuyo bole kubbeli fln.. orasi iste. sular seller gibi almanca ve ingilizce biliyor burdan mezun olanlar, ya da beni kandirdilar. universite gibi içinde her turlu adam var.
  • beni mezun edecek kadar du$unceli bir okuldur. eski duyun-u umumiye binasidir, osmanli hazinesi gavura burada pe$ke$ cekilmi$tir, aslinda istanbul erkek lisesi olarak bilinir, ama yakla$ik 30 senedir di$i mezun da vermektedir. almanca egitim verir, buna bagli olarak her mezun $u uc kelimeyi mutlaka bilir:
    -ich (ben)
    -du (sen)
    -scheide (am)

binanin altinda bir adet kilise ve gavurlarin zamanindan kalma ani bir durumda halic ve sultanahmet'e tuymeyi amaclayan tuneller bile mevcuttur. guzel & goth bir mekandir.

eskiden, hamit & mahir vardi, acaip dashak gecerdik okulda, $imdi sag sol penalti gol oldu.
  • son yıllarda resim hocalığından müdürlüğe kadar çıkmış birinin yönetmeye çalıştığı güzelim okul
  • 1884 yılılnda kurulmuş, renkleri sarı-siyah (siyah, çanakkale savaşına gidip de şehit düşen öğrencilerin anısına), almanca eğitim veren, istanbul ve turkiye'nin en iyi okullarindan biri olduguna inandigim sevgili okulum. ne yazık ki, sekiz yıllık zorunlu öğretim uygulamasından sonra, artık öğrencileri sanırım ya özel ilköğretim okulundan geliyor, ya da dışardan lise sınıfına sınavla alınıyorlar. zamanında, öğrencilerin tamamı ilkokul sonrasında sınavla ve parasız olarak bu camiaya girerdi.. yeni koşullarda para ile veya ortaokul sonrasında sadece 4 yıllığına bu camiaya girilmesinin, istanbul erkek liselilik ruhunu sadece bir nostalji haline getirdiğini düşünüyorum.
  • son yıllarda parasız kalan, dendiği gibi bağış verin diye çırpınan; her şeye rağmen çok sevilen.
    uzun süredir bu ismi kullanmasına rağmen insanların büyük çoğunluğu tarafından istanbul erkek lisesi olarak bilinen, baya esaslı bir yokuşa sahip olan.
    aka iel.
hesabın var mı? giriş yap