şükela:  tümü | bugün
 • sanat muzesi alt basligi ile acildi, bekliyorlar!
 • sekizinci uluslararasi istanbul bienalinin de yapıldığı antrepo no 4te açılacak olan müze. bi aksilik olmazsa 11 aralık 2004'te açacağız.
 • 1 aralık 2004 tarihinde saat 8 civarı basın için ilk tanıtım kokteyli yapıldı. oya eczacıbaşı önde 40-50 kişi arkasında döndüler antreponun içinde. kocaman biryer. gezmeye hazır hale geldiğinde tüm sözlük yazarlarının gidip görmesi gerek.
 • turkiye'nin ilk cagdas sanat muzesi olmayacak muzedir bu, zira cagdas sanattan cok isminden de belli oldugu uzere modern sanatla ugrasmayi secmistir kendisi. cagdas sanat* gunumuzde yaratilan sanati tanimlarken modern sanat kabaca 19. yuzyil sonlarindan yetmislere kadar olan periyodun sanatini tanimlamak icin kullanilir.
 • once bir fikret mualla, sonra da abidin dino retrospektifine ev sahipligi yapacak istanbulun yeni sanat mekani...
 • 8 bin metrekarelik alanı olan, simdilik eczacibasi koleksiyonu ve kisisel bağislarla olusturulan koleksiyona sahip, her yil deutsche bank'in sponsorlusunda uluslararasi koleksiyonlarin sergilenecegi, kurator ve danisman kadrosu henüz belli olmayan, acilmasinda ve acilişa kesin tarih konulmasinda recep tayyip erdoganin büyük katkisi olan, soguk steril ve yabanci muzecilik anlayisini değitirip, sanat-kültür ve yaşam merkezi olmasi planlanan istanbulun tate modern'i olma iddiasinda olan ve yanilmiyorsam 15 ocakta acilacak muze.
  duzeltme: tayyip erdoğan ve şakir beyin arkadaşı alman dışişleri bakanı tarafından 11 aralıkta açılış yapılacakmış..düzelten; salvo
 • açılır açılmaz modern sanata dair birşeylerle doldurulmayacak olan müze. açıldıktan belli bir süre sonra tam olarak modern sanatlar müzesi kimliğine kavusacağı söyleniyor.
 • istanbul modern sanatlar müzesi tophane'de bulunan denizcilik işletmeleri'ne ait 8 bin metrekarelik 4 numaralı antrepo binasında,11 aralık 2004 cumartesi günü açılıyor.sineması, eğitim birimleri, kafeteryası, lokantası sergi salonuyla tam bir kültür merkezi.

  müzeyi kurabilmek için büyük uğraş sarfeden oya eczacıbaşı aynı zamanda müzenin yöneticiliğinide yapıyor.bu binanın müzeye dönüştürmesi talimatını recep tayyip erdoğan vermiş.müzeyi mayısta açacaklarını bildirmeleri üzerine de ‘ben bu müzenin ab’ye giriş tarihinin verileceği 17 aralık’tan önce açılmasını istiyorum. o güne yetiştirin.’ demiş. ve çalışmaların hızlı bi şekilde ilerlemesini sağlamış.

  ve işte sonunda hep hayal edilen o modern santlar müzesi rüyası gerçekleşiyor...katkıda bulunan, emeği geçen herkese teşekkür ediyo bu bilgiye, sanata aç toplum...
 • ismi ile momaya özenen ve sanal müzenin öncüsü olduğu proje, tayyip erdoğan'ın ab'nin gözünü boyama uğruna alelacele olarak 11 aralık 2004'de açılışını gerçekleştiriyor.