1. sahte kadin kullanici profilleriyle uye sayisini artirmaya cali$an bir diger arkada$lik sitesi. itiraf.com ve gittigidiyor.com yapimcilari yapmi$mi$, ankara.net ve izmir.net diye iki tane daha alternatifi var.

$ikayet uzerine silinen entry icin gelen edit:
    efendim bu siteyi kendine yakin goren ki$ilerce yapilan ispiyon veyahut tamamen sozluk olu$umunun kamu yararini koruma amaci sonucu istanbul.net'in neresinde fake profile oldugunu gostermem gerektigi ortaya cikti. somut delil var efendim. delilin asli ve silinmemis detaylari resimdeki insanin daha da fazla yerde resminin olmamasi icin silindigi gozunuzden kacmayacaktir.

$u soruyu soranlar olacaktir: "ya kendini de$ifre etmemek icin fiziksel ve ki$isel ozelliklerini carpitmi$sa?", ona da cevabim hazir efendim: kendini de$ifre etmek istemeyen neden diger arkada$lik sitelerinde de yer alan resmini buraya koysun?

delil diyorduk di mi? buyrun seyreyleyin: http://www.hemenpaylas.com/…81/istanbulnet.jpg.html (link ölmüş de napayım şimdi kırk saat yeniden mi bulayım ey sözlük?)
  2. tahmin ettigimiz gibi ilce ilce sevgili bulduran yuce kurum... (bkz: #3992256)
  3. hiç de yaratıcı olmayan, markalaşma hissi veremeyen 3 alternatif domain ismine 50,000 $ harcamayı göze alabilen (ve bunun da acısını masum yüreklerden çıkaracak olan) itiraf.com yapımcılarının cinsel* arkadaşlığından para kazanma aracı. aynı zamanda bazı işlerin (ürün yaratmak, ürün kimliği oluşturmak ve metin yazarlığı) uzmanları tarafından yapılmasının daha sağlıklı olduğunu, herşeyi in-house çözmenin genel imajı sadece hırpaladığını gösteren bir örnek.
  4. yonja.com'un klonudur. televizyona reklam vermeleri de bunu değiştirmemektedir.
  5. "göz kırpma" mesajları ile yarım yarım yaran iştirak.

--- mesajlar ---
    · fotoğrafına bayıldım. süpersin!
    · fotoğrafına bayıldım. çok güzel gülüyorsun!
    · profilini beğendim. ama niye fotoğrafın yok?
    · profilini beğendim. bana kendinden bahsetsene.
    · birbirimize cok uygunuz. profilime göz atsana.
    · bir merhaba ile başlar herşey... merhaba!
    · istediğin ciddi bir ilişki ise ben buradayım.
    · istediğin dostluk ise ben buradayım.
    · istediğin dürüstlük ise ben buradayım.
    · istediğin eğlenceli bir arkadaş ise ben buradayım.
    --- mesajlar ---

kaynak:
    http://www.istanbul.net/…/istanbul/tan_05_resim.gif

not: "merhaba, seviyeli bir muhabbete ne dersin" nasıl olmuş da unutulmuş acaba.
  6. bilumum e-mail adreslerime beni üye yaptıklarına dair mail gönderen, hatta sık sık "profiliniz güncellendi" diye bilgi veren ve her allahın günü "88 yeni mesajınız var" diye beni haberdar eden garip bi site. hayır, merak edip ne olduğuna bakmak için bir kere bile girmişliğim yok, bu spam mail diye işaretliyorum ki bi daha haber teber almayayım kendilerinden ama beni dinlediği yok, habire mail gelmeye devam ediyor...
  7. iett otobüslerine büyükce reklam vermiş merhaba tanışalım mı sitesi.
  8. ekşi sözlük'e reklam verenlerden.
  9. sloganını "istanbuldaki abazanlara özel arkadaşlık sitesi" olarak değiştirmesi uygun olacak sitedir.

istanbul.net hakkında bilgi verin