şükela:  tümü | bugün
 • 27 nisan - 3 mayıs 2015 tarihinde istanbul koza world of sports arena'da düzenlenecek olan ve roger federer'in de oynayacağı atp 250 turnuvası. biletler 19 şubat 2015'de biletix'ten satışa sunulacakmış.

  http://istanbulopen.org/
  https://www.facebook.com/…stanbulopentenisturnuvasi
  https://www.facebook.com/…1631221339&type=2&theater
 • 2016'da wozniacki'yi de ağırlayacak wta nın düzenlediği (16-24 nisan).
  atp'sinde de bu sene, bir nadal bir del potro görsek tadından yenmez (23 nisan - 1 mayıs).
 • (bkz: #60356811)
 • 2017 yılında, dünyada ilk 10 içinde yer alan milos raonic ve marin cilic'in geleceği toprak kort turnuvasıdır.
 • raonic ve cilic beklenildiği gibi finale yükseldi, maç bugün 17'de sports tv'de. az önce biten çiftler finalini ise 6-0 , 6-0 ile çek jebavy / vesely ikilisi altuna / motta ikilisini sadece 41 dakikada yenerek kazandı. tuna altuna atp tour çiftlerde yarı final ve final oynayan ilk türk tenisçi oldu, tebrik ediyoruz.
 • bugünkü finalde raonic'i 7-6(3), 6-3'lk setlerle yenen marin cilic, bu senenin şampiyonu oldu. tebrikler, seneye de böyle isimlerin gelmesi dileğiyle.

  (bkz: marin cilic)
  (bkz: milos raonic)
  (bkz: http://istanbulopen.kozawos.com/)
 • bu turnuvanın birinci senesindeki maçların yüzde 70'ini canlı izlemiştim ve federer'in şampiyonluğuna canlı olarak tanık olduğum için, 4 federer maçını canlı izlediğim için çok mutlu olmuştum.

  ikinci senesinde biraz kendi halinde, büyük isimlerin katılmadığı bir turnuva oldu. fakat bu sene gerçekten çok güzel bir turnuva gerçekleşti. raonic ve cilic gerçekten iyi turnuva çıkarttılar ve finalde de karşılaştılar.

  gerçekten ilk baştan beri beklediğimin çok üzerinde bir seviyede ilerliyor bu turnuva ve gurur duyuyorum açıkçası. tek sıkıntı seyirci azlığı. federer maçları dışında tam kapasite dolduğu pek görülmedi. ama bunda kesinlikle tesislerin yerinin önemi çok büyük. inanılmaz uzak bir yerde tesisler. leventten gitmek 2-3 saat sürüyor neredeyse. o civardaki okullara filan bilet dağıtsalar bari diyeceğim ama tenis seyircisi olmak da malesef belli bir seviye ve bilgi gerektiriyor.

  umarım seyirci sayısı her yıl daha da artar. çatısı sebebiyle de bence oyuncu tercihlerinde bu dönemde büyük avantaja sahip. en önemli rakibi turnuva olarak bu dönemde münih turnuvası. orada da yağmurdan dolayı bol bol erteleme oluyor genelde.
 • yeni sezon atp takviminden çıkartılmıştır. bugün yarın sebebide açıklanır.
 • 2019 ile birlikte takvimden çıkarılmıştır, zaten 2018'de katılan oyuncularla birlikte iyice angaryaya dönmüştü. atp challenger seviyesinde bir turnuvaya benziyordu, tamam bir masters turnuvası gibi bir zenginlik beklemiyorum da gelen en iyi oyuncular da jaziri, chardy, daniel, djere olmasın yani, ilk 30'dan birkaç oyuncu olur en azından bir atp turnuvasında.
 • tam bir plansızlık ve beceriksizlik abidesiydi; gidip allahın siktir ettiği yere inşa edilmiş komplekste ortalama 12 seyirciyle falan turnuva düzenliyorlardı. ne turnuvanın doğru düzgün reklamı yapılıyor, ne ülkenin tanıtımına katkı sağlıyor, ne adam gibi oyuncu geliyor, ne de organizasyon kendini amorti edebiliyordu.

  bu yıldan sonra antalya open düzenlenmeyecek-ki o istanbul'dan da daha berbat bir turnuvaydı, atp 250 serisinden ne kadar pay alıyor bilmiyorum ama ekonomik krizin etkileri olabilir. wta'in 2020 takvimi henüz açıklanmadı, seneye istanbul cup'ı da çıkarılmış görürsek kimse şaşırmaz herhalde.