şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'da, besiktas'ta, deniz kiyisinda; eskiden dolmabahce sarayi'nin veliaht dairesi olan binada bulunan, mimar sinan universitesi'ne bagli, osmanli-cumhuriyet iyi kotu bir kolleksiyona sahip ama elbette yetersiz muze.
  kendilerini tumuyle "cagdas sanatlar muzesi" projesine kaptirdiklarindan midir yoksa parasizliktan midir bilinmez, galiba yetkililer burasini kaderine terketmis. ziyarete kapali bir gunde el kol sallayarak iceri girilebiliyor, cikista "nasil girdin buraya" diye supheli supheli bakan bir aptiyle* selamlasiliyor. en ust katin buyuk salonunda dosemeler gicirdatilarak gezinilirken deniz tutuyor, adamakilli sallaniliyor* (anlasiliyor ki yasli bina curuyor) - zuhtu muridoglu ahsaplari ve ilhan koman metalleriyle birlikte cuppadanak asagiya inilecekmis gibi bir hisse kapiliniyor.*
 • sağda solda, her yerde çerçeveleri oldukça şatafatlı tablolar, aralara serpiştirilmiş heykeller...bunlar değil gıcırdayan döşemelerle bütün oluşturan.tuval olarak kullanılmış tavan.yürürken içinizi gıdıklayan gıcırdamalar, durduğunuzda ise ıssızlığın sesi.unutmak, düşünmeye mola vermek için ideal mekan.boyun ağrısına da sebep olabilir yukarı bakmaktan...
  saat 16:00'ya kadar açık zannedersem.
 • bir kaç sene kadar önce bahçesinde kuğular olan * istanbulun tek resim müzesi.
 • hakettiği ilgiyi göremeyen, bakımsızlıktan maalesef dökülmekte olan müze. her odasında ayrı bir tema olacak şekile düzenlenmiştir. bütün odalarda tavandaki resim ve içerde sergilenen eserlerin aynı konuları işlediğini görürsünüz. ayrıca gıcırdayan zemin döşeme kaplamasının işçiliği de takdire şayandır.
 • 1 mart - 8 nisan 2005 tarihleri arasında osman hamdi bey'in bazı eserlerinin sergileneceği müze
 • bütün türk halkini devlet memurusandıkları için olsa gerek cumartesi ve pazar gunleri kapali olan çalışma günlerinde de oglenleri ve saat 16 da kapandigi soylenen adi muze bir devlet dairesi. bir de utanmadan ilgi eksikliğinden yakınıyorlar.
 • istanbul'da bulunan müzenin tam adi mimar sinan üniversitesi resim heykel müzesidir. çok önemli eserlerin dahil oldugu bir kolleksiyonu vardir. kolleksiyonun adi literatürde msurhmk* olarak geçer.
 • güzel sanatlar fakültesi sinavlarina hazirlik için hemen hemen hergün sabah aksam heykel çizmeye gittigim, los, soguk, sessiz ve mermer kokulu büyülü yer.*
 • bağlı olduğu mimar sinan üniversitesinin adının mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi olarak değişmesi sonrasında `mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi istanbul resim heykel müzesiadı vemsgsü irhm ` kısaltmasıyla anılan, deposunda bulunan 4000'den fazla resim, 500 kadar heykel ve 50'den fazla seramiğin bir gün elverişli koşullara sahip bir binada sergileneceği umut edilen müzedir.
hesabın var mı? giriş yap