şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4200 yataklı, 2.928.660m2 arazi üzerinde, 895.905 kapalı alana sahip, ihale aşamasına gelmiş şehir hastanesi.
  kaynak : http://yts.saglikyatirimlari.gov.tr/….aspx?oid=4498
  https://eksiup.com/0b8eeee3d62

  kaynak: https://www.dunya.com/…n-ihale-acildi-haberi-417865
  --- spoiler ---
  resmi gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ihale ilanına göre, ihale konusu işin başlama ve bitirme tarihi; yatırım dönemi yapının bitirilmesi için üç yıl, çeşitli nedenlerden yapım için uzatma verilirse en çok dört yıl, işletme dönemi de 25 yıl olmak üzere sözleşme süresi toplam 28 yıl, yapım süresinde uzatma verilmişse en çok 29 yıl olarak belirlendi.

  ihale için öngörülen ön yeterlik değerlendirmesine katılabilmek için; başvuru yapacakların aktif varlıklar toplamının en az 750 milyon dolar olması şartıyla, ciro veya net satışların 100 milyon dolardan az olmaması veya öz kaynaklar toplamının 220 milyon dolardan az olmaması şartlarından en az birini sağlaması gerekiyor.
  --- spoiler ---
 • bir sorunu çözmeyecek olan boş beleş yatırımlardan sadece birisi. yahu 4200 yataklı hastane mi olunur? bunun koordinasyonu nasıl sağlanacak, enfeksiyon riski nasıl olur, insanın gidip ne kadar sürede bu işini halledebilir merak içindeyim.

  evimin yakınında hastane var, eğer şehir hastanesi açtık diye çevredeki hastaneleri kapatırlarsa insanlar acil durumda ne yapacak? onu geçtim depremde nasıl bir kaos olur düşünemiyorum. irili ufaklı hastaneleri yoğunluğa göre çeşitli olarak açmak varken, böyle tek merkeze toplamaları tamamen boş iş.
 • bütün dünya dağıtık üretime, yerinde hizmete dönerken biz yine tersine gidip her şeyi merkezileştiriyoruz. 4200 yatağı bir yerde toplayacağına dağıtsana şehre. bir devasa bina yapacağına küçük küçük hastanelerle millete götürsene hizmeti. ama yok böyle olursa yeterince beton rantı çıkmaz değil mi? kapat bütün hastaneleri yatır bütün parayı devasa işlemez bir tesise, dağıt rantı yandaşlarına.
 • sayesinde kapidan cikma cikamayacagim hastanedir.. butun istanbulu tasidiklari sancakteoede bi sehir hastanesi eksikti