• haber sitelerine yansımıştır.

--- spoiler ---

servis şoförü olarak çalışmakta olan yaman, aracını park ettikten sonra evine gitmekte iken, o tarihte vuku bulan olaylarla ilgisi yokken (olsa bile uğradığı saldırının hukuki geçerliği yoktur) bölgede görev alan polis memurları ve toma'da görevli polislerin müdahale etmesi sonucu atılan gaz bombası ile sağ karın boşluğundan vurulmuştur. yere düşmesi üzerine 5 kişilik kolluk kuvveti grubu tarafından yerde sürüklenerek ve dövülerek işkence edilmiş, bu sırada polislerden biri tarafından gözüne sert bir cisim sokularak gözü çıkarılmıştır. yerde haraketsiz kalan hakan yaman o sırada yakında yanmakta olan ateşin içine polisler tarafından atılmıştır.

--- spoiler ---

öldü sanılarak ateşe atılmıştır.

edit: haber sitelerinden, başlığıyla alınan, yorumu birebir aktarılan, üzerine kendi yorumumu eklemediğim birşey ve zarar verici nitelikte dezenformasyon olarak ispiyonlanmış. o zaman ispiyonculara yazıyorum. amınıza koyim sizin.
  • şayet doğruluğu var ise iktidar tarafından "polis teşkilatı yıpratılmaya çalışılıyor." şeklinde yorumlanacak hadisedir. yorum bizzat başbakan tarafından yapılacak olursa "benim polisimi vıdı vıdı vıdı" şeklinde vuku bulacaktır.
  • olayın video'su diye verdikleri linkte, ateşe atma diye bir şey yok... o görülen aydınlatma direği...

yerlerde sürüklemek ve yakaladığını en az 5-6 kişiyle dövmek klasik türk polisi hareketi tabi o ayrı, kanıksadık artık bunları, da ateşe atıp yakma eylemine gözümle görmedikçe/kanıtlanmadıkça inanmam... bu kadarını yapamazlar...
  • görüntülerde ateşe atma yokmuş, haberin fotolarındaki yanıkları da göremiyorsunuz yani. muhtemelen onlar da yerde sürüklenirken olmuştur, değil mi? polise mukavemet ederken?
    vahşeti bile savunmaya çalışanlar var hala, yazık size, yazık.
    günü geldiğinde hesabı sorulacak vahşet.
  • neden her bir polisin, hiç bir biçimde istisnası olmayacak şekilde halk düşmanı olduğunun, neden her bir polisin, tümünün, tek tek, halkın adaleti tarafından, hak ettikleri biçimde cezalandırılması gerektiğinin cevabıdır. her biriniz.
  • (bkz: #34837595)

kimseye medya okuryazarlığı öğretecek değilim... ancak fotoğraflardaki yanıkları da mı görmüyorsun diye bana kızıyorsanız, başbakan "camilerimizde içki içtiler elimizde kamera kayıtları var" dediğinde ve gazetelerde 1 tane kutunun fotoğrafı yayınlandığında ona da inanıyorsunuzdur siz...

adamın biri "polisler göstericiyi yerlerde sürüklediler, gözüne sert bir cisim soktular, öldü sanıp ateşe attılar" diye bir haber yapıp 2 fotoğraf koyduktan sonra işte olayın video'su diye sadece yerde sürükleme anının belli olduğu bir şey yayınlıyorsa ben şüphe ederim tabi ki...

polisin vahşice davrandığı, canımıza dolaylı şekilde kast ettiği, hatta halkı öldürdüğü bir gerçek ve bunlar kanıta ihtiyaç duymayacak şekilde kabul edilebilir ama böyle açık alanda gözüne isteyerek şiş sokmalar, ateşe atma iddiaları için ben kanıt görme taraftarıyım... mesele polisin bunu yapma potansiyelinin olup olmaması değil, mesele rastgele 4-5 insanın birleşip bunu yapma potansiyeli olup olmadığı... biri gözüne şiş sokacak kadar cani olacak ve hepsi aynı anda bir insanı ateşe atacak kadar katil ruhlu olacaklar... o ihtimal yok değil ama kanıtlanmadığı sürece bu olasılığı kabul edemem...

gezi olaylarıyla polisin ne olduğunu anladık ve bu sebeple haklarındaki her kötü iddiayı doğru kabul ediyoruz ve belki çoğu önkabulümüzde haklıyız... ama medyanın ne mal olduğunu da unutmamalıyız, maalesef onlara da güven olmaz...
  • (bkz: özlem tunç)
hesabın var mı? giriş yap