şükela:  tümü | bugün
 • biskon yapı ve kiler holding tarafından levent'te yapılmakta olan, 2008'de bittiğinde 64 katıyla turkiyenin en yuksek binası olacagı iddia edilen buyukce bir alısveris merkezi-residence binası. türkiyenin ilk ve tek ekolojik binası olacagıda şirketin iddiaları arasında. 150 milyon amerikan gaymesine mal olması bekleniyormus yapının. yaptığım arastırmalara gore bittiğinde 261 metre olacakmış ki bu diamond of istanbulun 270 metrelik yuksekliğinin altında. sonuç olarak burasının da levent trafiğine etkileri gozle gorulur olur muhtemelen.
 • kiler grubu tarafindan,dubai towers projesinin yapilacagi ileri surulen arazinin hemen yaninda yapilmakta olan bina.163. metrede ki katin tamami golf sahasi olacakmis.(1200 metrekare). http://www.worldarchitecturenews.com/…upload_id=864
 • ekolojik bina olmak iddiasıyla ortaya çıkan bir yapı. bendenize ürkütücü geldiğini belirtmek isterim. zira, bina içindeki ara katlara bahçeler koyma fikri, ziyadesiyle fanuslarda yaşamı çağrıştırıyor. bilimkurgularda karşımıza çıkan çölleşmiş gezegenlerin sağına soluna serpiştirilmiş fanusların içinde yaşayan kolonilerin başlangıcı gibi. bakalım o safhaya ne zaman geçeceğiz?
  (bkz: http://www.istanbulsapphire.com/)
 • m2 satış fiyatının 6 bin-11 bin dolar arasında değişeceği alışveriş merkezi ve residans kompleksi. türkiyenin en yüksek binası.
 • an itibarı ile 38. katı bitmiş olan kule. çevresindeki diğer binaların (iş kule, sabancı center) aksine jilet gibi ince uzun yükselmekte. üstüne üstlük amerikadaki benzerleri gibi çelik konstrüksüyon değil betonarme tünel kalıp sistemi ile inşa ediliyor. şu anda yaklaşık yarısı bitmiş bu ince uzun bina şöyle sıkı bir kış fırtınasında nasıl kamçı gibi sallanacak, o binadakiler neler hissedecekler çok merak ediyorum
 • icinde 34.000 m2'lik alisveris merkezi de olacakmis, tam onundeki cekilmez trafige katkisi coook buyuk olacaktir.
 • golf sahasında golf oynayan zenginler arasında en çok fakiri kafasından topla vurma yarışmalarının yapılacağını düşündüğüm yapı. ancak an itibarı ile farkettim orta katların birinde kapalı golf sahası olacakmış. şimdi zevki de çıkmaz golfun böyle.
 • temelini atmak için tam 42.5 metrelik bir çukur kazılmış. rekor! türkiye rekoru!
 • bugün doğan grubu gazetelerine haber kisvesi altında reklam vermiş, "koş vatandaş, koş! bitmeden al. kapış kapış gidiyor" yapan gudubet. en ucuz daire 1 milyon dolarmış, en pahalısı 7.5 milyon dolarmış, 7.5'luklardan 4 tane satılmış bile.

  7.5 milyon dolara boğaz'da yalı almak varken, kapısı bacası açılmayan, balkonu olmayan konserve kutusundan, toprak payı bir selpak mendil kadar olan daire alanı hacir altına almak lazım. masak da araştırsın, bu değirmenin suyu nereden gelmiş diye.

  http://www18.gazetevatan.com/…at=6265&page_number=1
  http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/…=17445&p=1&rid=2