şükela:  tümü | bugün
 • taksim beyoğlunda türkiyenin belki en büyük satranç ustalarına devamlı rastalayabileceğiniz yaklaşık 120 metrekarelik nostaljik yer. saat 12 gibi açılır, turnuva olmadıkça saat 8-9 civarında kapanır. burası kira olarak 5 milyon gibi temsili bir rakam öder. işletmesini şekerden baldan tatlı bir kişi olan vatan abi yapar. hazırladığı yemeklerin tadına doyum olmaz. meydandan tünele doğru inerken aga camiinin yanında sakizagaci caddesine dönülür, haci abdullah lokantasının yanındaki handadır.özen film de aynı apartmandadır.

  yillar sonra gelen edit:

  tasinmistir, yeni adresi : abide-i hürriyet caddesi, arkan 2 apartmanı, no:118/2 şişli-istanbul
 • kapisinda uye olmayan giremez yazdigi halde uye olmadan iceri girilip oyun oynanilabilen veyahutta izlenilebilen yerdir. yasli amcalarla oyun oynamasi ayri bir zevk olup gayet sicak insanlarin bulundugu bir mekandir. suan itibari ile tadilat dolasiyla kotu sekilde boya eter ve bilumum ucucu madde koktugu icin sarhos gibi* hissedilmesine sebep veren fakat yinede bos zamanlarda gidilesi yerdir
 • üye olmayanlarında girdiği, yaşlı amcalarla çay ısmarlamasına yıldırm partileri çevirerek çok fazla vakit geçirilebilecek, tatlı, sakin satranç kahvehanesi.
 • biraz satranca merakınız varsa ve türkiye'nin en önemli satrançcılarını görmek istiyorsanız buraya uğramanız yeterli olur,örneğin bir maç sonunda (bkz: suat atalık) ı analiz yaparken görebilirsiniz.
 • istanbul'da satranç denince büyük ihtimalle akla gelecek ilk yerdir. bünyesinde başkan nafiz bey, avukat ali bey, vatan abi gibi gerçekten derneğe ve satranca çok şey katmış insanların yanısıra , çarli ve adnan şendur gibi renkli karakterleri de barındırmaktadır.
 • artık şişli'ye taşınmıştır ayrıca internet sitesi de yayın hayatına başlamıştır. http://www.isd1943.org.tr/
 • facebook sayfasından düzenli olarak turnuvaları takip edebilirsiniz. cok iyiler olduğu gibi , orta düzey zevk için gelenler de mevcut. santranca merakınız varsa ve muhabbet etmek istiyorsanız bu pazar turnuva var gelin tanısalım, oynaşalım.
  https://www.facebook.com/…bulsatrancdernegi?fref=ts