şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • istanbul ak parti il başkanı tarafından kamuoyuna açıklanan usulsüzlüklerdi.
  iddiaya göre, sayım döküm cetvellerindeki oy sayıları, sandık sonuç tutanağına usulsüz bir şekilde yazılmış.
  örnek olarak; 1212 nolu sandıkta, sayım döküm cetvelinde binali yıldırım'a 131 oy yazılmışken sandık sonuç tutanağına binali yıldırım'a sadece 1 oy yazılmış.
  yüksek seçim kurulu da sandık sonuç tutanaklarını sisteme kaydettiği için ekrem imamoğlu kazanmış gibi bir istatistik ortaya çıkmıştır.
  yapılan itirazlar sonucu; sayım döküm cetvellerindeki oy miktarı ile sansık sonuç tutanaklarındaki oy miktarlarının karşılaştırılması ve buna göre verilerin güncellenmesidir.

  sandıkta görev almış biri olarak, sandık sonuç tutanaklarındaki bu usulsüzlüğü sandık başkanlarından başkası yapamaz. sandık başkanları da devletin “tarafsız” diye atamış olduğu memurlardan oluşmaktadır. ve bu tutanak parti müşahitlerine verilmemektedir.

  bu şekilde çok sayıda sandık sonuç tutanaklarının olduğu belirtilmiştir.

  eğer bunlar doğru ise sonucu değiştirecek ve binali yıldırım'ın farkla kazanacağı bir sonuca dönecektir.

  ekleme 1: imla

  ekleme 2: olay görüldüğü gibiyse ortada organize bir iş var. bu sandıklarda görev yapan özellikle sandık başkanlarının incelenmesi sorgulanması hatta yargılanmasına ve cezai sonuçlar doğurmasına neden olabilir.
  ak parti tarafından hatta chp nin sisteminden de teyit edilebilen bu durum büyük kişilere kadar sıçrayabilir.
  bu tezgahı kuran her kimse sıradan bir iş değil seçim sonucunu etkileyecek büyük organizasyon kurmuştur.

  ekleme 3: yeşillendiren arkadaşlar küfürlerin aynısını size iade ediyorum.

  ekleme4: yapılan itirazları ; chp, ip, saadet partisi, dsp nin de katılacağı parti müşahitleri önünde sayılacağını hatırlatırım. eğer ki imamoğlu hakkıyla kazanmış ise her halükarda kazanacağını düşünebilir ve korkuya kapılmazsınız.

  ekleme 5: sandıklara itiraz edilmesi hukuki bir süreç olup, her parti bu itiraz hakkına sahiptir. itiraz sürecinden bütün partilerin gözetiminde gerekirse sayım yapılacaktır. bu durumda imamoğlu kazanmışsa yine kazanacaktır.
 • (bkz: yav he he)
 • "seçimi binali yıldırım kazandı" diye devam eden açıklamalar. harbiden daha büyük vatan hainliği ne diye soracak olsalar bundan başka örnek veremezdim. kabuk bağlamış yarayı kaşımanın hiç kimse için faydası yok.böyle bir durum varsa ysk başkanı ilk saatte çıkıp açıklama yapıp salı gününü işaret etmesi lazımdı.

  (bkz: #88410818)
 • sandık başkanı memur, ak parti aleyhine hata yapacak. bunlar kargaları güldürür.
 • yahu tayyip erdoğan yenilgiyi dün akşam kabul etmiş, burada halen ağlaşanlar var.
  bitti gitti, 25 yıllık hükümdarlık sona erdi, alın bir talcid geçin kenara.
 • oooh arasınlar, bokluktaki tavuk gibi fıtı fıtı eşelesinler, belki 5-10 bin oy bulurlar akp aleyhinde oy gaspı.

  ha ama eşelerken olur da sn. imamoğlu aleyhine budanmış oyları bulurlarsa onları da ekleyiversinler sisteme.

  geriye dönük böyle bir sayımdan kim daha karlı çıkar onu hesap ederlerse iyi olur.

  işin ucunda daha beter madara olmak var.
 • günlerce demokrasi nöbetleri tutulmasını öven halkın iradesi diye her fırsatta dile getiren iktidarın sözlerinde samimi olup olmadığını anlamamız için gerçek bir sınavdır bu durum. başkanlık seçimlerinde oy durumuna en ufak itirazda halkı galyana getiren muhalefet bunun bedelini öder diyenler şimdi nereden saldıracaklarını bilemeyecek şekilde futursuzca bir olaya girişmeye çalışıyor. bu yakışmıyor. gidin sokağa bakın. sosyal medyaya bakın. insanlar imamoğlunun aldığını onayladı. buradan döndürmeye çalışmak bence iktidarın tamamen kendini bitirmesine sebep olur.
 • asıl usülsüzlük sonuçları ekranlara veremeyip milleti sabaha kadar ayakta diken, birilerinin kuçu kuçusu olan anadolu ajansıdır. binali'yi pislik ve hilebazlığın kralını yapıp getirseniz bile seçilmiş değil kayyum olarak göreve gelen belediye başkanı olur. ulan sadi güven bile kıçınıza tekmeyi vurdu aslında isteyerek veya istemeyerek, başka türlü olsa gece çıkıp binali kazandı deyip olayı kapattırırdı.
 • eksici alem guzel algi oyunu pesinde. ekrem ımamoglu basarili bir siyasi proje bu kabul. ancak sunu kimse es gecemez. 290 bin oy gecersiz sayilmis durumda. secim ilk sonucu ysk tarafindan ımamoglu'nun 23 bin kusur oyla onde oldugunu aciklamis durumda.

  simdi 290 bin oy 8.5 milyon secmende %3.4 orana karsilik geliyor...

  23 bin oy ise % 0.27'lik bir orana...

  aradaki farkin 12.5 kati kadar gecersiz oy varken hic bir tarafin zafer narasi atmaya hakki yok... artik hukuk devreye giriyor... o gecersiz oylar, tum pusulalar tek tek kontrol edilerek sonuc seffaf bir sekilde kamuoyu bilgilendirilmesi ile yurutulmeli...
 • hırsızsınız orospu çocukları kazanılmış seçimi çalmaya çalışıyorsunuz. hırsızsınız ve yargılanacaksınız.

  edit: evet mevzunun arkasında pelikancıların olduğu ortaya çıktı. paylaştıkları çoğu tutanak photoshoplu veya tepesinde belediye meclis üyesi seçimi yazıyor ya da sisteme doğru işlenmiş. pelikancılar hey ç-a-l-a-m-a-y-a-c-a-k-s-ı-n-ı-z.

  bu sefer biz kazandık. ekrem imamoğlu kazandı.