şükela:  tümü | bugün
232 entry daha
 • gözü dönmüş akp'nin son kurbanı.
  üniversitenin marmara'ya devredileceğini akp sözcüsü açıklıyor ama karar siyasi değil.
  yersen.
  az sayıdaki kaliteli üniversiteden biriydi lakin hikayesi kısa sürdü.
 • dogru bilinen yanlışlar hakkında acıklama:

  https://www.sabah.com.tr/…versitesine-dair-aciklama
 • (#98605794)
  üstteki yazarın “doğru bilinen yanlışlar üzerine” diye eklediği link üzerine şunu sormak istiyorum kendisine:

  madem şehir’in düştüğü bu durum “siyasi değil” bunu neden siyasi bir partinin sözcüsü açıklıyor? neden okula kayyum atanacağı haberini yök’ten değil de akp’den öğreniyoruz? olay tam da “doğru bilindiği” gibi çünkü.

  şehirin öğrencileri “şehir” olduğu için orayı tercih etti. marmara’yı isteselerdi marmara’ya giderlerdi zaten. şehrin verdiği eğitimin, özgür düşünce ve çalışma ortamın yanına dahi yaklaşamayacak okul olan marmara üniversitesi, şehir üniversitesinin başına koyulup özerkliği kaybettirmek istenmektedir. bugün şehir’e yapılan şey hukuksuzluktur. işgaldir. mezunları ve yedi bin öğrencisiyle üniversitemizin yanında olacağız.
 • tam bir freak show yaşanıyor. okula kayyum el koyduktan maksimum iki sene sonunda okul tekrardan kurucu vakfa iade ediliyor yönetmeliğe göre .yani yapılan iş tamamen boş bir iş.
 • 3 aydır maaş alamayan yüzlerce insanın çalışmaya devam ettiği kurum. açıkçası bu kadar genç bir üniversiteden bu kadar ilkeli bir duruş beklemiyordum. hademesinden bölüm başkanına herkes işine olduğu gibi devam ediyor; gurur verici bir tablo.
  öte yandan toner bitmek üzere olduğundan öğretmenler hiçbir şey basamıyor, çünkü o tonerlerle sınav kâğıtları basılacak. yani maaş almamalarının yanı sıra akademik giderlerini de yine kendileri karşılamak durumunda kalıyorlar.
 • yönetime çöktüler ya la.
  marmara üniversitesi'nden badem atayacaklarmış.
  komedi.
  üniversite öğrencileri umarım gerekli cevabı verirler.
30 entry daha