• 09.09.2019 tarihinde okulun yemekhanesine sabah kahvaltısı yapmak için giden tam burslu öğrencilerin ayrı ve daha az çeşit bulunan bir sıradan yemek almaya zorlanması rezilliği.
    okulun üniversite sınavında ilk 5000 içinde yer alan ve çoğunluğu tam puana yakın puanlar alan öğrencilerine başarılarını ödüllendirmek ve üniversitelerine çekmek için verdiği yemek bursunu kısıtlaması zaten tepki toplamışken böyle bir uygulamayla öğrencileri arasında ayrımcılık yapan bir üniversitenin geleceği ne olur meçhul. öğrenciler şu an tepkilerini gösterseler de halen yönetimden bir açıklama gelmedi hatta dalga geçercesine bunun gibi saçma kararlar almaktan çekinmiyorlar, utanmıyorlar.
    biz öğrenciler de sosyal medyanın gücüne inanıyoruz ve böylesine reklam yapmayı seven bir okulu onların kendi silahıyla geri adım atmaya zorlamaya çalışıyoruz...

edit1: yemek bursunun tam tanımlaması sorulmuş. bize vadedilen ve iki senedir de gayet düzenli bir şekilde kullandığımız sistemimizde kartlarımıza belirli bir miktar yatırılıyordu ve tam burslu öğrenciler burslarını okulun içindeki her işletmede kullanabiliyordu. şu an yapılan şey tamamen bir hak kısıtlaması hatta hakkın tamamen durdurulmasıdır.

edit2: tüm bu olanlar devlet eliyle yapılan baskıların, okulun ekonomik durumu üzerindeki birer etkisiymiş ve biz öğrenciler bunu yeni yeni anlıyoruz. bu rezalet başlığı da devlet eliyle eğitim kurumlarına yapılan baskının öğrenciler üzerindeki etkisini göstermek üzere tarihe not düşsün... #şehirhepimizin
  • vakıf üniversitesi olduğu için destek alınamayacak rezalettir.
  • anladığım kadarıyla üniversite daha önce yaptığı uygulamalardan farklı bir uygulama yapmış. okulun bugün açıldığını varsayıyorum. öğrenci arkadaşlar ilk defa bugün gitmişler herhalde. orada da bu durumu görmüşler. geçen sene nasıldı? üniversite yönetimi biz vaadimizi yerine getiriyoruz derse bu duruma karşı ne denebilir? tercih döneminde konuşulan vaadedilen ne? biraz daha açık yazılırsa daha güçlü bir ses çıkabilir. bu haliyle yemek demişiz veriyoruz işte gibi bir cevap da alınabilir...
  • (bkz: who cares)
hesabın var mı? giriş yap