şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul-tekirdag hattının otobüs isletmecisi firma.
  istanbul-tekirdag,corlu,muratli ya otobüs servisleri var
  servisi cok kaliteli değil ama idare eder. zaten baska alternatif yok :)
 • altunizade'de capitol'e gelmeden academic hospital'in karşısında yeri bulunan otobüs firması.
 • istanbul-şarköy arası yolculuklarda uzunca bir süre şarköy seyahat ile kapışıp fiyatları neredeyse bedavada tutmuş, gözlerimizi yaşartmış bir firmadır bu.
  daha sonraları anlaştılar kendi aralarında, fiyatlar da yine hopladı zıpladı tabii.
 • bundan beter bir de hisar turizm vardir, ondan beteri de budur.
 • çay-kahve servisinin basinda ne istediginizi sorup, içeceginizi 2 saat sonra getirdiginde uyudugunuzu görüp "bagyan kalkin cay getirdim" diye sizi dürtükleyen hostlara sahip, sürekli yoldan yolcu aldigi için varis saatinizin belli olmadigi otobüs sirketi.
 • dün akşam üzerinde bunların yazdığı bi otobüs tem'de makas atarak ilerlemek suretiyle otobüslerin nası devrilebileceğini imgelememe yardımcı olmuştur
 • şehirçi servislerinde şehirlerarası yolculuk rahatlığı sunan, şehirlerarası otobüslerinde de şehiriçi servis tadı yaşatan kafası karışık dolmuş şirketi.

  yolculuk başında tepemizden aşağı su akıtan klimadan şikayet ettiğimizde "valla dün yaptı ilk defa, anlamadık. bozuk değil yani. bizim eski man vardı, o da böyle olmuştu hava bastık sonra bütün otobüsün havalandırmasından su gelmişti yolda bi kere." cevabını; "tekrar sefere koymadan bi gösterin şu klimayı, tamir ettirin bari." dediğimizde de "şimdi akşam şarköy'e geri dönecek bu, yarın sabah yine istanbul'a gidecek. yarın öğleden sonra baktırırız artık." cevabını aldığımız özünde iyi niyetli muavinin çalıştığı şirkettir ayrıca.

  isim olarak farklı, şekil olarak aynı bir diğer firma için:
  (bkz: şarköy seyahat)
 • korsanımsılıkta** yapan firmadır ayrıca , ankara dan izmit e gitmeye çalıştığımız bir günde kolumuzdan tutularak türlü yeminlerle bindirildiğimiz , dökülen bir otobüste ilk şoku muavine bagajları verirken yaşadık.nerede ineceğimizi soran muavine izmit diyince muavinin iyi de abi bu izmitten geçmezki sözüyle ahanda yan bastık moduna girmişken konuşmayı duyan diğer muavin dirsek darbeleriyle olayı anlattı arkadaşına ve otobüse bindik
  izmit e yaklaşmışken gelen hostun burada terminalin yanında indiriyoruz sözüyle otobüsten indik bagajları veren muavine terminalin yerini sorduğumuzda ben bilmem abi diyerek hızla otobüse bindi ve gitti..

  tam olarak yan basmış durum da indirildiğimiz otobanın ortasındaki benzinlikte terminalin 15 km uzaklıkta olduğunu öğrenmemizle bu çok değerli firmanın sülalesini biraz rahatsız ettik

  (bkz: aman diyim)
  (bkz: bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete)
 • ucuz mucuz ama siddetle kacininiz..bu firmayla seyahat eden insanlar bile garip.