şükela:  tümü | bugün
 • o 45 dakikayı 25 dakikaya indirmek maksadıyla kaza yapıp, eve gelmemizi yine 4 buçuk saate çıkaran yoldur.
 • yazin pazar aksami sileden eve donus yolundaysaniz yine 4 bucuk saat surebilen yoldur...
 • motosiklet kullanmak için en ideal yoldur.
 • inanılmaz bir kamyon/tır trafiği barındıran yoldur. bu otobanın bir ucu 50,000 nüfuslu şileye çıkmıyor mu ? nereye gidiyor bu kadar mal, ne taşıyor bu adamlar dedirtir *
 • 10-15 sene önce kafasız dar görüşlü adamların geliş gidişi 2 şerit yapmasından*, şehir yerleşiminin çekmeköy ve taşdelene kadar dayanmasından dolayı yetmeyen ve bu yüzden eylülden beri genişletme çalışmaları yapılan, tabi bu çalışmalarla zaten kilit olan trafiğin iyice kitlendiği, saçma sapan ve gereksiz virajlara, ölüme sebep olacak plan hatalarına sahip ömür törpüsü bir yol.

  ayrıca bu geliş ve gidişe birer şerit eklenmesi olayı, yapımı halihazırda devam eden onlarca dev site dolmaya başladığında anlamsız kalacağı aşikardır malesef
 • kimi zaman 15-16 yasinda cocuklarin direksiyon salladigina sahit olunabilen, -yan koltukta da "aman da aslan oglum araba kullanirmis" gevrekligi ile siritan bir baba- biri 25 biri 35 km hizla giden ve birbirlerini sollamaya calisan kamyon ve tir trafigi ile bezdirebilen, "yasasin kira bayira gidiyorum" hissiyati vermekten cok, insani geren ve varilacak yere minimum enerji ile goturen yol..
 • çocukluğumda şile'ye giderken kıvrım kıvrım daracık yollarda dayımın dev plymouth'unun arka koltuğunda yaylana yaylana yolculuk yaptığımızı hatırladığım yol. kuzenlerimi filan araba tutardı o kıvrım kıvrım yolda, bana bişeycikler olmazdı, matah bişey sanırdım kendimi.

  şimdi otoban gibi bişey yaptılar eski yolun yerine tabi, kaptırıp gidiyorsun. şehirleşmemiş kısmı hala ormanlık ve mis gibi ama binalar çevreliyorsa sağını solunu yine için daralıyor şehir dışında olsan da. hafta içi gündüz vakitleri daha bir keyifli gidip gelmesi.
 • ulupelit cikisindaki bir trafik kazasinin neticesi olarak -hareket noktasi sile meydani olarak dusunuldugunde- yaklasik 25km'lik bir konvoy olusturabilen can pazari.
 • üçbuçuk senedir bitirilememiş olan madenler alt geçidi ve bunun bağlantı yollarını da barındıran bir yoldur.
  inşaat, ne hikmetse, yerel seçimlere az bir süre kala durmuş, ve eylül 2010'da tekrar başlamıştır. bölünmüş yol olarak tanımlanması gereken bu yolun, bu bölgedeki refrüjleri betonlardan oluşmaktadır. üçbuçuk senedir, bu işlek yol, beton bloklarla idareten bölünmüş bir durumdadır.
  bu sabah, çamlık durağında, beton bloklar nedeniyle meydana gelen bir kazada, bir genç hayatını kaybetmiştir.
  üçbuçuk senedir bir inşaatı bitirmeyen belediye ile yandaş taşeronlarının, bu gencin sevaplarını da aralarında paylaşacakları kesindir de, rica etsek günahlarını da alır mısınız?

  (bkz: vebal)