• kurtulus 'un yorumu en iyi yorumdur kanimca. efkar basar adama.
  • türk rock tarihi içinde keşfedilmeyi bekleyen bir klasik. belki az kişi bilir, ama bilenler de hastasıdır bu şarkının. şahsen ben her dinlediğimde mideme bir şeyler olur, nefesim kesilir, kafam bir yerlere gider. alkolle süper gider.
  • sağlam bir ruh haliyle bile dinlendikten sonra ''orospu çocukları'' diye bağırmaya sebebiyet verir.
  • kramp'ın türk rock müziğine yapmış olduğu bir güzelliktir bu şarkı.. sözleri, vokali, solosu ile tamamiyle muhteşem bir eser.

"senin o gördüğün, ağlayıp güldüğün. şimdi herşey kördüğüm, ağlayıp güldüğün"
  • tam adi "istanbul sokaklari - 101 yazardan 100 sokak" olan murat yalcin'nin derledigi ve yky'dan cikan bir kitap. ıclerinde adalet agaoglu, feridun andac ve nasuh mahruki gibi isimlerin oldugu 101 yazar 100 sokakta ıstanbul'u anlatiyor.
  • müslüm gürsesin,şimdiye kadar hiç dinleyemediğim fakat varlığından haberdar olduğum meşhur bir şarkısı
    ayrıca krampın da bir şarkısı
  • kramp'ın 1998 tarihli güzel şarkısı. albüm ile aynı adı taşır.

şarkıda beni tek rahatsız eden şey "gözlerin anılarında" kısmındaki mutlaka burada bir şey çalmalıyım der gibi çalan gereksiz gitardır. fakat vokali gerçekten çok çok güzeldir ve açığı kapatır.

günümüzün müzik yaptığını sanan bir dolu maymun ergenine türkçe rock/metal'de neler yapılabileceğini gösterebilmek açısından çok iyi bir örnek olabilecek bir şarkıdır.
    http://www.youtube.com/watch?v=uomfnrgqa2a
  • bir yaz akşamında kumkapı'da dost meclisinde vurmuştur bu eser beni. ud ve kemanın uyumunun doruklarda olduğu bir makama sahip, sanıyorum ki makamı kürdi olsa gerek.
  • galiba, hiç ayıkken dinlemediğim şarkı.
  • bülent ersoyun da söylediği bir şarkı.
    (bkz: lyric manyağı)

söyleyin sevdiğim nerde, istanbul sokakları
    çare bulun bu derde, istanbul sokakları
    onu benden siz aldınız
    onu benden kopardınız
    onu benden siz çaldınız, istanbul sokakları

sevdiğimi verin bana, istanbul sokakları
    dünyam döndü zindana, istanbul sokakları
    onu benden siz aldınız
    onu benden kopardınız
    onu benden siz çaldınız, istanbul sokakları... istanbul sokakları
hesabın var mı? giriş yap