şükela:  tümü | bugün
 • tamamı doktorlardan oluşan oyuncularıyla istanbul liginde mücadele eden basketbol takımının ismi
 • bugun ogle saatlerinde kus gribi hakkinda yaptiklari acikla(yama)malariyla madara olmus, basinin hakli yorum ve sorularina (bkz: kurbanlik hayvanlar ve kus gribi) "efendim konumuz bu degil su an" gibi sacmasapan sekilde gecistirebilmis, dogu'daki ilac sikintisina "zaten hastaneye gec gitmisler, ilac olsaydi da verilseydi de ise yaramazdi ki" diye karsilik verebilmis kurum. aydin dedigimiz doktor kesimi boyleyse ben canim turkiye'mi liberya doktorlarina emanet ediyorum.
 • 30 nisan 2006 günü genel kurulunu yapmış oda. sonuç olarak milliyetçi hekimler grubu %7, akp'nin desteklediği hekim hakları grubu %30 ve demokratik katılım grubu da %63 oy almış.

  http://www.istabip.org.tr/guncel2/secimsonuc.asp
 • genel sağlık sigortası nın götürülerini anlatabilmek için "herkese sağlik, güvenli gelecek hakkı" nı şiar edinmiş olan grup.
  http://www.istabip.org.tr/duyuru/brosur012006.asp
 • yeni dönem kongresini seçimler ile tamamlamış örgüt. sonuçlar bahar kadar güzel.

  demokratik katılım grubu :3.856

  hekim hakları : 954

  milliyetçi hekimler : 260
 • aile hekimliği uygulanması konusunda gerçeklerle yüzleşmenin vakti geldiğini duyuran oda.

  ---alıntı---

  http://www.istabip.org.tr/…/46/-/basn-acklamas.html

  değerli meslektaşımız,

  başta koruyucu hekimlik olmak üzere yaygın, ücretsiz ve kamusal olarak sunulması gereken birinci basamak hizmetlerindeki duyarsızlık ve yüzeysel bakış ne yazık ki egemenliğini sürdürmektedir. yıllarca sağlık ocaklarının “değersizleştirilmesi, alt yapısına gereken önemin verilmemesi, sayılarının arttırılmaması ve buralarda çalışan hekimlerin ve sağlık personelinin ücret ve özlük haklarının önemsenmemesi” yaklaşımına sahip olan sağlık idarecileri ve kamuoyu, şimdi de aile hekimliği uygulamasında bir başka duyarsız ve yüzeysel bakış açısıyla olaya yaklaşmaktadır. aile hekimliği uygulamasının popülist, gerçeklerle uyuşmayan propagandif yönü işlenmekte, gerçek yüzü, kısa ve orta vadedeki sonuçları, birinci basamak hizmetini bir piyasa unsuru haline getirmesinin sakıncaları görmezden gelinmektedir. bu hizmeti sunacak olan aile hekimlerinin çalışma koşullarındaki güvencesizlik ve belirsizliklerin, ücretlendirmedeki keyfiyetin, ebe/hemşire yokluğunun ve bu hizmetin “taşeronlaştırılmasının” sakıncaları yok sayılmaktadır.

  istanbul’da 1 kasım 2010’da tarihinde başlatılan aile hekimliği uygulamasının daha 2. ayında evdeki hesabın çarşıya uymadığı anlaşılmıştır; 940 aile sağlığı merkezi (asm) açılacağı duyurulmuşken bugün 767 asm ile bu hizmete devam edeceği açıklanmıştır. bunların 220 tanesinin hali hazırda binası dahi yoktur. yaklaşık 800’e yakın aile hekiminin birlikte çalışacağı ebe/ hemşiresi yoktur.

  yoksul, dar gelirli bölgeler başta olmak üzere istanbul’da 750 aile hekimi açığı vardır ve bu durum yaklaşık iki buçuk milyon kişinin aile hekiminin olmaması anlamına gelmektedir.

  istanbul tabip odası olarak hem vatandaşı hem de hekimleri mağdur eden bu tabloyu kamuoyuna duyurmak, taleplerimizi, kaygılarımızı dile getirmek üzere bir basın açıklaması gerçekleştirilecektir. basın açıklaması, aile hekimliği aldatmacasının açığa çıktığı bir bölgede; ilçe sınırları içinde yaşayan 200 bin kişinin aile hekimine sahip olmadığı, yani bu sistemden yararlanamadığı sultangazi’de gerçekleştirilecektir.

  katkı ve katılımınız sorunlarımızın ve taleplerimizin görünür kılınması açısından büyük önem taşımaktadır.

  saygılarımızla,
  istanbul tabip odasi
  yönetim kurulu

  basin açiklamasinin tarihi: 11 ocak 2011, salı

  saat: 12.30

  yer: gazi mahallesi, ismetpaşa caddesi şair abay kunanbey lisesi durağı sultangazi

  ---alıntı---
 • asistan hekim komisyonu 13 şubatta nöbet ertesi izin hakkı eylemlerinin 2.sini düzenleyen meslek örgütüdür.
  (bkz: 13 şubat nöbet ertesi izin hakkı eylemi)
 • "emeğimiz, onurumuz,haklarımız , geleceğimiz için 13 mart'ta ankara'dayız " diyor. bir de klip çekmiş,hoş olmuş..ilgililer için :

  http://www.istabip.org.tr/ankarayagidiyoruz/

  tüm sağlık çalışanlarının destek verdiği miting , neler yapabilecekler göreceğiz.