şükela:  tümü | bugün
  • istanbul tarihinde görülmüş en zor hukuk fakültesidir, yönetmeliğini 5. 6. sınıf öğrencilerinden başkası bilmez.
  • yeni mezun olduğum fakültedir.şöyle bir geriye bakıyorumda 4 senenin değerlendirmesini yapamıyorum.yani iyi yanlarımı,kötü yanlarımı; avantajlarımı dezavantajlarımı,mutlu olduğum anlar mı yoksa üzüldüğüm anlar mı daha fazla kestiremiyorum.ama ben kısa bir değerlendirme yapıcam yeni yetmeler için. hadi gençler iyisiniz.

bina olarak eminönündeki eski ito binası kullanılmakta.gerek lokasyon gerekse binanın içi muhteşem.tam deniz kıyısı derste denizden esen rüzgar size denizin tuzunu getirir içinize çekersiniz, geçen vapurları seyreder hayallere dalarsınız, balıkçıları izlersiniz, denizin ortasında yarım yamalak çalışan fiskiyenin tekniğini çözmeye çalışırsınız sonra bi bakıverirsiniz ki koskoca 90 dakikalık blok ders bitmiş..işte dersler böyle hızlı ve rahat geçer.

hoca kalitesi son zamanlarda düşmüştür.yönetim kendi siyasal anlayışına göre hocalar getirtmekte ve bu muhterem insanlardan rahatsız olan çok önemli hocalarımızı malesef kaybetmekteyiz (bkz: abdullah dinçkol) ama zaten bu fakültede hoca en önemsiz unsurdur.çünkü derse girmenize gerek yoktur.fotokopide öyle bir sistem kurulmuştur ki hocaların derste tutulan ses kayıtları her hafta fotokopiye gelir.sizde onları alır evde okursunuz.heee ben illa derse giricem diyosan buyur gir.hocanın gözüne girersin.çünkü zaten dönem mevcutu 90 kişi bunların toplasan 15 tanesi istikrarlı şekilde derslere girer..hocada bunları hemen hafızaya kazır..

ortam arıyorsan yanlış yerdesin genç..binada sadece hukuk fakültesi bulunduğu için öğrenciler hocalar asistanlar kat görevlileri kantinci herkes akraba gibidir..zaten göt kadar okul aynı kişiyle günde en az 5 kere yüzyüze geliyorsun haliyle samimiyet ilerliyor..illa takılıcak birilerini bulursun yalnız kalmak çok zordur bu fakültede..bunun sonucu olarak dedikodu tavan yapmıştır.bu sene kankan olan kişinin seneye yüzüne bakamaz duruma gelirsin..hiç alakasız muhabbetlerde adını duyarsın..hatta bazen bu muhabbetlerin lise düzeyine geldiği görülmüştür..

geldik en önemli konuya..bu okulun sloganı "ticaretle bilimin buluştuğu yer" dir.hakkını verir bu sloganın.ilk bakışta en ucuz vakıf üniversitesidir.senelik 11 milyardır şuan için.yani bir araba fiyatına hukuk mezunu olabilirsiniz 4 senede..nahhhhhhh olursun!!!!ucuz etin yahnisi misali senede en az 4 dersten kalırsın..hee hakkını yemeyeyim hiç dersten kalmadan okulu bitirenlerde var (2 kişi).her kaldığın ders başına 750 lira verirsin yaz okulunda alabilmek için..anlıcaan astarı daha pahalıya gelir..bi araba parasıda yaz okuluna ödersin..ben çalışırım geçerim deme..cevap anahtarı gibi kağıtta versen kalabilirsin hiç belli olmaz ve kağıdına itiraz edip bakamazsın..öyle bir hakkın yoktur bu okulda..hoca ne derse o..otur aşağaaa...

en son olarak saygıdeğer hocamız eski dekanımız sayın nevzat koç ve onun ekürisi asistanı herbişeysi ömer çınar'dan borçlar hukuku göreceksiniz.evrendeki en şanslı insanlarsınız.borçlar hukukunu en ince ayrıntısına kadar nevzat hocanın kafa yapısına göre öğreneceksiniz.. biz atlattık sıra sizde.. allah yardımcınız olsun..

yine dönüp bakıyorum geçen 4 seneme... yok anam yine kestiremiyorum iyi miydii kötü müydüü..
  • zor mor olmayan hukuk fakültesi. öğrenci işleri de rezalet.
  • mustafa erdoğan, kayıhan içel, hüseyin hatemi dahil olmak üzere 13 profesörden sağlama yakın bir hukuk eğitimi alınabilecek fakülte. vakıf üniversitelerinde akademik kadro bakımından üst klasta yer alır. kolay kolay burslu girilemez, girildiğinde tadından yenmez.

düzeltme: mustafa erdoğan artık bu fakültede çalışmamaktadır
  • akademik kadrosunda çok kaliteli, alanında sayılı hocaları barındıran bir üniversite. fiziki imkanları ortanın üstündedir. kütüphanesi diğer üniversitelere kıyasla gerçekten aradığınız kitapları bulmak ve ders çalışmak için on numaradır.

öğrenci işleri denilenin aksine öğrenciye hiç zorluk çıkarmaz. özel bir kurumda olduğunuzu hissedersiniz, bürokrasiye boğulmazsınız.

alanında, özellikle istanbul'da, yüksek kontenjanlı bir okul olmamasına rağmen bu üniversitenin mezunlarının ismini sık duyarsınız. hakim, savcı ve avukat olarak bol bol karşınıza çıkar. -tesadüf müdür bilinmez-

bu arada siyasi sebeplerle maalesef değerli hocamız prof. mustafa erdoğan' ın okulla ilişiği kesilmiş.
  • 2015 yılında tam burslusunu 14.000, %50 burslusunu 26.800, ücretli olarak ta 116.000 ciyi almış okuldur. üniversitelerin yeni açılan bölümlerini de içinde barındıran hukuk sıralamalarında, tam burslusu 31.ci sırada yer almaktadır...
  • adalet bakanlığı adli yargı sınavında tobb üniversitesinden sonra en başarılı 2. vakıf üniversitesidir