şükela:  tümü | bugün
2771 entry daha
  • çok afedersiniz ama nah çözülür.

aman sizin götünüzün rahatı bozulmasın. sakın servise falan binmeyin aman ha. otobüs mü? aman aman aman. paşam sakın bak yapma onu. o koca arabalarınıza birer kişi binip gelin tamam mı? biz salağız çünkü servis kullanıyoruz. metroya binenler zaten gerizekalı. devam edin bu kafayla.

edit: hahaha allah'ın salağı aynı trafikteyiz. geniş geniş yayılsan ne olur? senin gaz fren gaz fren şaftın kayıyor ben serviste uyuyarak geliyorum. sen sigaranı iç ama debriyajı da iyi kavra kanka.

edit2: bilmişlikle suçlayan mı dersin, metrobüs durumundan bahseden mi dersin.

ne ulan o zaman çözüm önerin ne? 20 milyon insan yaşıyor bu şehirde. koca avustralya kıtasındaki toplam nüfus olum bu.

adam servis kullanmıyor. evinin ilk durağındaki metrosunu kullanmıyor. ya her şeyi geçtim, arabasıyla aynı yerde oturan adamla beraber gelme fikrine bile sıcak bakmıyor.
  • özellikle sabahları ve akşamları köprülerde yaşananı tam bir felakettir.
    işe gidiş gelişlerimde istisnasız her gün içimden “arkadaş göz göre göre bu trafiğe nasıl giriyorlar ?“ diye düşünüyor ve hayretler içerisinde kalıyorum.
    he bunun daha beteri mecidiyeköy’de yaşanıyor her gün... onu hiç düşünmemeye çalışıyorum.

senelerdir işim gereği anadolu - avrupa yapan birisi olarak 1 kez olsun şahsi aracımla işe gitmişliğim yoktur.
  • valla hic umrumda degil binerim binmem o beni ilgilendirir. sizin sirket servislerinizle birlikte mutluluklar dilerim. arabamda tekim ohhh yayiliyorum oyle kisisel alanimi ihlal eden yok. istedigim muzigi dinleyebiliyorum, istedigimi atistirabiliyorum sigarami da iciyorum daha ne olsun. halk otobusu, metro vs gibi yerlerde ezile ezile gidicegime sizin o pis kokunuzu cekecegime trafikte fazladan yarim saat kalirim daha iyi. gidin insanlik ogrenin az lan.
  • farklı yakalarda yaşayıp, çalışan akıl sahiplerinin nedenini oluşturduğu trafiktir.

ara sokaklardaki trafik ise betonarme rant zihniyetli yöneticilerin metro, bina, tramvay, köprü, yol çalışması gibi faaliyetleri şehrin her yanında eşzamanlı yapma sevdasından kaynaklanmaktadır.
  • bu saatten sonra battı balık yan gider aq... arabam yok ama olsa ben de şahsi aracımla giderim işime. ulan sabahları otobüs kalktıktan minimum 3 durak sonra ağzına kadar doluyor. e zaten her yerde trafik var, o trafikte 100 kişi ile akraba olmak istemiyor insanlar. servis yine daha rahat toplu taşımaya oranla ama kurumsal firmalar hariç servis hizmeti sunan yok. aslında devlet servis için teşvik falan verse işyerlerine bir nebze belki rahatlar trafik. toplu ulaşımın hali berbat artık... sabah daha afyonun patlamamış biniyorsun otobüse, metro yada tramvaya, adamla aranda 1 m bile yok. böyle iş mi olur aq? bunun sonucunda arabası olan ve yakıtı düşünmeyen adam “sikerler” diyor. e zaten işyeri yakın olanlar aylık tam akbil parasının yarısıyla yakıt dolduruyor.
  • istanbul'da yaşayıp motosiklet almayan mallara dert olmuş trafiktir. motosiklet kullanmanın verdiği avantaj ve rahatlığı ancak binen bilir. tehlikeli olduğu doğrudur ama siz bi 2 3 saatlik yolu yarım saatte gidin, sonra tekrar konuşuruz.
  • yol açık olsa biri hız yapıp kaza yapıyor yine tıkanıyor. yol kapalı olsa zaten gidemiyorsunuz. çakarlı araçlar kalkacak dendi ama her taraf zart zurt korna çalan çakarlı araç dolu.lüks araç kullanan kadınlar-bakın kadınlar diyorum- ralli yapar gibi dehşet saçıyor önüne kırıyor, dibine giriyor ani fren yaptığında da kornaya basıyor. bu şehirde kadın şoförler bile bir garip. dobloların önünde yanında zaten durulmuyor. yani her açıdan mayın tarlası gibi bir şehir. bugün pazartesi sabahı trafik olur, öbür gün cuma akşamı trafik olur, bayram öncesi trafik olur, bayram gelişi trafik olur, 2 damla yağmur düştü trafik olur...düşünmeniz gereken o kadar şey var ki. araba dünyanın en pahalı yakıtını hunharca harcıyor dur-kalk trafikte.parçaları aşınıyor. yani kısacası bu şehirde yaşanmaz
  • “anadolu yakasında 200 tl daha az kira verecek diye” mi?!

la anadolu yakasındaki ilçelere bakalım, beykoz, ataşehir, kadıköy, maltepe, üsküdar, çekmeköy hadi ümraniye’yi de yazalım. buralarda kiralar 1500 bandından başlıyor.

eyüp, fatih, şişli, sarıyer, gop, zeytinburnu, esenler, bağcılar, beşiktaş (hariç)...

aynı uzaklıktaki ilçeleri yazdım. ulan millet bu ilçelerden kaçmak için anadoluya daha yüksek kira ödeme pahasına geçiyor. trafiğin sebebi de budur.
  • önemli bir parçasını mahmutbey gişeleri oluşturmaktadır.
  • bunun en kısa süreli çözümünü söylüyorum. bir gün günün belli saatlerinde trafiğe tek plakalı araçları çıkaracaksın diğer gün çift plakaları. insanlara da hak veriyorum toplu ulaşımla her yere ulaşamıyorsun ve aşırı kalabalık. ama genel toplum refahını gözününde bulunduracaksak önerdiğim çözümün yapılması şart.
28 entry daha